Храм Святого Володимира Великого

Категории: Достопримечательности

вул. Арсенія Тарковського, буд. 73/5

тел.: (0522) 24-67-09

Церква Святого Володимира (Свято-Володимирська церква) належить до Української Автокефальної Православної Церкви (оновленої) та розташована у центральній частині міста. Час богослужінь, пише Вікіпедія, у неділя та свята - о 9.00, у суботу та навечір'я свят - о 17.00. Тривалий час церква перебувала у напівзруйнованому стані, а кошти на її відбудову збирали сотні людей:


У
1795 році в Єлисаветграді на місці старої дерев'яної каплиці наприкінці сучасної вулиці Пашутіна, почалося будівництво нового храму, який був освячений 13 липня 1826 року в ім'я Покрови Пресвятої Богородиці. Проте відразу після освячення храм був закритий, оскільки місцеві віряни, для яких він зводився, відмовилися здійснювати у ньому єдиновірські служби. Лише 1847 року місцеві віряни погодилися прийняти священика, але за умови вільного вибору його ними. Священика запросили здалеку — з міста Обоянь (тодішня Курська губернія), і таким чином служби розпочалися в храмі лише 1 листопада 1847 року.

У радянський період храм був закритий, а у відновленій після II Світової війни будівлі впродовж тривалого часу розміщувався клуб працівників торгівлі. У серпні 1996 року приміщення церкви міська влада передала православній громаді. Нині у храмі діє Церква Святого Володимира (Свято-Володимирська церква). Будівля церкви є історико-архітектурною пам'яткою.


Комментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Вікторія .Частный зоопарк в селе Озера
Таня, в комментариях люди пишут, что зоопарк закрыт
Olena T.Развлекательный комплекс "Velvet"
Отвратительный сервис и алкоголь.
Вікторія .Фестиваль вуличної їжі запропонує містянам понад сотню…
Спасибо, Женя! Обязательно учтем. На этом фестивале наняли двоих людей на уборку - оказалось мало, на следующем…