Вільшанка приймала веслувальників з усієї України!

17.10.13, 11:20

Всеукраїнські змагання з веслування на байдарках і каное відбулися в Вільшанці. У турнірі взяли участь юні спортсмени (2000 – 2004 р. н.) із Кіровоградської, Миколаївської, Черкаської, Вінницької, Запорізької областей і міста Києва. Серед особливостей нинішнього турніру, а він для Вільшанки вже став традиційним, називалися дві. Віднині він носить ім’я нещодавно загиблого заслуженого тренера України Сергія Крайтора, і на ньому в якості тренера дебютував легендарний спортсмен Максим Прокопенко.

Веслувальна школа у Вільшанці з’явилася у 1979 році напередодні Московських Олімпійських ігор. Після недовгої спортивної ейфорії, яка охопила тоді «великий і могутній» СРСР, держава поступово втратила інтерес до масового спорту, і він в основному тримався на ентузіастах, фанатах своєї справи.

«Ще кілька років тому на місці нинішньої веслувальної бази була, без перебільшення, руїна, — розповідає селищний голова Вільшанки Володимир Харковенко. — Нині маємо сучасне приміщення з усім необхідним. І все це завдяки Сергію Крайтору. Все зроблено його руками і руками його вихованців, майже без вкладання бюджетних коштів. Колись Сергій Петрович планував зробити тут базу всеукраїнського значення, щоб готувати майбутніх олімпійських призерів. Природні умови дозволяють: тут заводь, немає північних вітрів і дуже добра база для тренування. Йому це майже вдалося.

Максим Прокопенко, правонаступник Сергія Крайтора, – без перебільшення легенда веслувального спорту міжнародного значення. Чемпіон України, Європи, призер Олімпійських ігор. Напевне немає такого спортивного титулу, якого б не було у його арсеналі. Свого часу Максим захищав кольори збірної України, потім – Азербайджану. Завершив спортивну кар’єру в 2012 році після Лондонської олімпіади, на якій посів четверте місце.Нині видатний спортсмен повернувся до малої батьківщини, щоб продовжити справу

Ентузіазм – велика справа, але життя таке, що без спонсорів і благодійників обійтися важко, інколи неможливо. Їхні організатори й керівники району неодноразово зі словами вдячності згадували народного депутата Станіслава Березкіна.

«Зі спортивними спорудами в районі великі проблеми. Ви бачили, в якому занедбаному стані стадіон, — розповідає голова райдержадміністрації Ярослав Кіров. — Цього року ми почали приводити його до ладу, але, на жаль, без залучення бюджетних коштів.

Допомагають, хто чим зможе. Колись ми ще пишалися фізкультурно-оздоровчим комплексам. Зараз це теж занедбана розруха. Цього року, дякуючи депутату Станіславу Березкіну, з державного бюджету виділили субвенцію — мільйон гривень і ми, щоб не розпорошувати, повністю її спрямували на оновлення оздоровчо-фізкультурного комплексу».

«Організація наша неприбуткова, робимо все заради дітей і пам’яті, — каже голова спортивного клубу «Каное-клуб» Роман Харковенко. — Народний депутат допоміг нам придбати п’ять човнів. Коли комплексно підходити до вирішення проблеми, за участі місцевої влади, депутатів то працювати набагато легше. Самотужки це взагалі неможливо».

P.S. За результатами змагань у командному заліку кращими стали веслярі із Умані Черкаської області, друге місце зайняли спортсмени з Комсомольська Полтавської області і замкнули трійку лідерів спортсмени з Миколаєва. Вихованці вільшанського «Каное-клубу» зайняли третє й четверте місця.




Комментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Валентина .«Мама весь час очікувала, що чорний «воронок» приїде і…
Скільки таких історій досі залишаються у сімейних колах!!! Іх необхідно оприлюднювати і писати- писати. Аби не…
Людмила .​НАТО й Україна: співдружність заради миру й безпеки: долаємо…
Вона ж наша зірочка! Олю, завжди рада)
Людмила .Що ви знаєте про НАТО? Вікторина на знання історії Альянсу…
Приємно, що стільки вірних відповідей!