«Благодійність крізь призму об’єктива»

01.04.15, 14:00

31 березня 2015 року в Кіровоградському обласному художньому музеї відкрито П’яту фотовиставку«Благодійність крізь призму об’єктива - 2014».

Фотовиставка «Благодійність крізь призму об’єктива» - це українська благодійність без парадного глянцю: лірична, щира, саркастична і кумедна.

Фотоконкурс відбувся уп’яте. Щороку він чутливо реагує на зміни в суспільному житті. Це лакмусовий папірець настроїв і найкращих порухів душі в Україні. Тож «Благодійність крізь призму об’єктива - 2014» означилася новими номінаціями: «Благодійність під час революції гідності» та «Благодійність на захисті Вітчизни». На V Всеукраїнський фотоконкурс надійшло понад 550 робіт професійних фотографів і талановитих представників інших професій. На виставці представлено кращі 40 фотографій, обрані з фоторобіт, які надійшли з усіх куточків України на Всеукраїнський фотоконкурс «Благодійність крізь призму об’єктива -2014».

Щоб забезпечити рівні умови для учасників-професіоналів і аматорів, роботи конкурсантів оцінювало журі, в якому одні – фахівці фотосправи й тонкі поціновувачі мистецтва, але «чайники» у благодійності; інші – гуру організованої філантропії, але оператори «мильниць».

До складу журі фотоконкурсу 2014 р. увійшли:

- Едуард Странадко, фотограф, голова Правління НСФХУ;

- Олександр Жилін, ТРК «Культура», екс-заступник головного редактора журналу Photographer;

- Ростислав Кондрат, секретар Правління з організаційних питань Національної спілки фотохудожників України;

- Іван Дехтяр, Асистент Програми Волонтери ООН;

- Тетяна Василик, директор БФ «Зміцнення громад»;

- Юлія Студинська, FCCA, Партнер, ТОВ «Ернст енд Янг Аудиторські послуги»;

- Вікторія Чередниченко,директор МБФ лікаря Бєрсєнєва;

- Анна Гулевська-Черниш, директор Українського форуму благодійників.

«За даними всеукраїнського опитування, що було проведено компанією JfK наприкінці листопада 2014 року, протягом цього року понад 23% українців залучалися до волонтерської діяльності, а 74% надали фінансову благодійну пожертву. Ці показники засвідчили шалене зростання залучення українців до благодійності та волонтерства протягом останнього року. Адже за даними Українського форуму благодійників у 2012 році до волонтерства було залучено лише 10% населення, а жертвували на благодійність лише 21% українців. Велика кількість пожертв спрямовується українцями на підтримку армії та постраждалих внаслідок конфлікту на Сході. Але благодійність багатолика – і світлини фотовиставки Українського форуму благодійників яскраво це демонструють» , - Анна Гулевська-Черниш, директор Українського форуму благодійників.

«Фотоконкурс «Благодійність крізь призму об'єктива» на мою думку є найкращим з тієї безлічі проектів, який підтримує Національна спілка фотохудожників України. Він не лише має гуманістичну складову але й за художньою якістю робіт не поступається багатьом художнім та документальним конкурсам в Україні», -Едуард Странадко, Голова правління Національної спілки фотохудожників України.

Переможці фотоконкурсу та автори кращих робіт:

Козловський Вадим 1 місце «Сітка» (м. Вінниця).

Надємський Олександр 2 місце «Ніколи не здаватися» (м. Київ).

Нестеренко Андрій (редакція газети «Голос України» 3 місце «Хоспис» (м. Київ).

Козловський Вадим 1 диплом «Вінницькі татари» (м. Вінниця).

Український фонд Допомоги (Автор фотороботи Василь Попов) 2 диплом «Дожити до березня» (м. Київ).

Фотосалон «ЦИФРА» (Автор фотороботи Яременко Марина) 3 диплом «Арт-пікнік для дітей Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді «РОДИНА» з волонтерами - працівниками готелю «Хайят» (м. Київ).

Сологуб Марія спеціальний приз Програми «Волонтери ООН» «Надія України» (м. Світловодськ, Кіровоградська обл.).

Клуб юних техніків «Кварц», Пушкова Анастасія – «Благодійність у спорті» «Вади – не завада» (м. Чернівці).

Лукашова Анна «Благодійність очима дітей» - «Малюнок захиснику» (м. Тернівка, Дніпропетровська обл.).

Попович Тетяна – «Благодійність в освіті» «Зацікавився…» (м. Івано-Франківськ).

МБФ «Місія в Україну» (Автор фотороботи Мейсі Фріман) «Благодійність та соціальний захист» - «Сиротинець» (м. Житомир).

Дальянський Олександр «Благодійність в громаді» - «Дім».

Нестеренко Андрій «Благодійність в культурі» - «Культура на Майдані» (м. Київ).

Громадська організація «Турбота в Дії» (Автор фотороботи - Любомир Ворона) «Про благодійність – весело» - «Прийми мене зі всіма «тарганами» (м. Львів).

Редакція газети «Голос України» «Благодійність та охорона здоров'я» - «Хоспис» (м. Київ).

Нестеренко Андрій – «Благодійність на захисті Вітчизни» - «Посилка на фронт» (м. Київ).

Ратушняк Олександр Благодійність під час революції гідності «Волонтерки-революціонерки» (м. Київ).

Серед переможців є і наша землячка Марина Сологуб (м. Світловодськ), яка отримала спеціальний приз Програми «Волонтери ООН» у номінації «Волонтерство змінює світ».

Організатор фотоконкурсу і пересувної фотовиставки «Благодійність крізь призму об’єктива» - Український форум благодійників під патронатом Національної спілки фотохудожників України.

Партнери: Програма "Волонтери ООН", компанія EY, Благодійний фонд "Зміцнення громад" і Всеукраїнська освітня платформа "EDUkIT".

Партнером пересувної фотовиставки «Благодійність крізь призму об’єктива» виступає мобільний оператор life:).

Фотовиставка «Благодійність крізь призму об’єктива-2014», експонувалася в Києві в Національному музеї Тараса Шевченка з 20 січня 2015 р. І вже з березня виставка розпочинає свою вже традиційну подорож Україною. У 2015 р. організатори отримали 17 заявок на проведення фотовиставки з різних куточків України.
Кіровоград став першим містом експонування пересувної виставки «Благодійність крізь призму об’єктива -2014». Це вже друга фотовиставка «Благодійність крізь призму об’єктива», яку відкриває в своїх стінах Кіровоградський обласний художній музей. В квітні 2013 року в Кіровоградському обласному художньому музеї було відкрито виставку за підсумками проведення ІІІ-го Всеукраїнського фотоконкурсу.
У відкритті виставки в Кіровоградському обласному художньому музеї взяли участь директор Українського форуму благодійників Анна Гулевська-Черниш; представник департаменту культури, туризму, культурної спадщини Кіровоградської обласної державної адміністрації Олена Трибуцька; координатор Кіровоградського прес-клуба Вікторія Талашкевич; журналіст, редактор ток-шоу «Ми» Кіровоградської обласної державної телерадіокомпанії Валентина Остапчук; від правління Кіровоградської обласної благодійної організації «Відкрите серце» Аліна Ярославська та Вікторія Лінцова; заслужений журналіст України, член Національної спілки фотохудожників України Володимир Мощинський; голова Кіровоградської обласної організації Національної спілки фотохудожників України Олег Шрамко; директор Кіровоградського обласного художнього музею Тетяна Ткаченко.
Світлини можна переглянути до 8 квітня 2015 року в Кіровоградському обласному художньому музеї. А вже потім виставка продовжить подорожувати містами України.

Більш детальну інформацію можна переглянути на сайті Організатору фотоконкурсу і пересувної фотовиставки«Благодійність крізь призму об’єктива»- Українського форуму благодійників:


PlanA - Майбутне варто планувАти


Комментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Яна .Частный зоопарк в селе Озера
Сегодня ездили в зоопарк, он закрыт и неизвестно когда откроют. Я думаю что в этом году туда не стоит ехать, раз…
Alena B.​Серебряное озеро (Скала)
Добрый день !Да,псориаз лечат на озере,некоторые получают небольшое облегчение,у других людей более прогрессивное…
Юра .Голубые озера
Есть ли домики для отдыха на голубых озёрах если можно номер телефона