Церква у селі Суботці

Категории: Достопримечательности

село Субботцы (Знаменский р-н)

Село Суботці розташоване у Знам'янському районі Кіровоградської області. Вікіпедія розповідає, що у 1752-1764 роках тут стояла 14-та рота новосербського Гусарського полку (кінного). Село також мало назви Аджамський шанець, Субботиц, Суботиц (сербський аналог - Суботиця). Станом на 1772 рік, в шанці Суботиці існувала дерев'яна однопрестольна Стрітенська церква, священиком якої з 1758 року був Григорій Цинтилович, який отримав грамоту від преосвященного Гервасія Переяславського.

Станом на 1886 рік, у селі Суботець Дмитрівської волості Олександрійського повіту Херсонської губернії мешала 2791 особа, налічувалось 460 дворових господарств, православна церква, школа, дві лавки, відбувалось чотири ярмарки на рік. Трохи більше про село можна дізнатися на сайті місцевої школи: http://subottsi.com.ua

Зараз це невелике село, яким пролягає важлива дорога від Кіровограда до Знам’янки. Трасою їздить чимало легкових та вантажних авто, чим користаються місцеві жителі, продаючи водіям і пасажирам молоко, сметану, яблука, картошку, гарбузи.

У 2002-му році на кладовищі села була освячена церква, зведена в пам’ять про загиблого неподалік Максима Москаленка. Церква дуже гарна, до того ж тут веде служби грамотний священик, тому приїздять сюди хрестити діток звідусіль. Місце дихає спокоєм і тишею... Хоча для тих, хто любить гамірно відпочивати, через дорогу - гарний дитячий майданчик.


Комментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Ira C.Релакс Выходной
и с кем связываться по вопросам или предоплате? никаких контактов
Вікторія .Частный зоопарк в селе Озера
Таня, в комментариях люди пишут, что зоопарк закрыт
Olena T.Развлекательный комплекс "Velvet"
Отвратительный сервис и алкоголь.