​Житомирський досвід розвитку громад переймали кіровоградці

07.03.18, 14:00

Однією із найважливіших складових успішного економічного розвитку громади є її сталість, що визначається як збереження результатів упродовж тривалого часу. Для того, щоб переймати досвід колег із Житомирщини у сфері сталого розвитку, нещодавно туди з’їздила делегація із більш ніж двох десятків представників органів місцевого самоврядування Кіровоградщини.

Навчальний тур «Розробка та впровадження планів розвитку території - як запорука сталого розвитку громад» мав на меті продемонструвати учасникам поїздки, що у процесі добровільного об'єднання в одну територіальну громаду з'являється потужний фінансовий ресурс, що спроможний здійснювати помітний вплив на соціально-економічний розвиток об'єднаної територіальної громади.

- Я переконаний, що у рамках об’єднання суттєво зростає значення якісного планування розвитку об'єднаної громади та спрямування ресурсів на вірно визначені пріоритети, - зазначає керівник кіровоградської делегації, Олег Яременко, директор Кіровоградського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки програми «U-LEAD з Європою». На його думку, у рамках візиту на Житомирщину лідери органів місцевого самоврядування з Кіровоградської області якраз і могли переконатися у важливості розробки стратегічних планів розвитку, які є важливими складовими сталого розвитку. І від імені всіх учасників поїздки Олег Яременко дякує колегам із Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування організацію корисного візиту.


- На сьогоднішній день лише три ОТГ Кіровоградської області із тринадцяти мають власні стратегічні плани розвитку, і ще чотирьом громадам ми нині надаємо допомогу у розробці стратегічних планів, - коментує ситуацію Денис Абрамов, радник з регіонального розвитку Кіровоградського Центру розвитку місцевого самоврядування. За його словами, через відсутність стратегій розвитку питання забезпечення сталості громад залишається не у пріоритеті для багатьох територій, або ж має виключно соціальний чи економічний характер.

З огляду на це, метою навчального туру до Житомирської області якраз і був обмін досвідом між різними об’єднаними територіальними громадами, а також вивчення кращих практик сталого розвитку та ознайомлення із основними вимогами до розроблення профілю та інвестиційних візиток громад.

- Коли мешканці громади, створюють нову організацію, зокрема, об’єднану територіальну громаду, то їм просто необхідно встановити мету, цілі та шляхи для успішної її функціонування, - переконана Інна Завірюха, голова Соколівської ОТГ. На її думку, якщо відсутнє бачення куди прямувати і навіщо це робити, то реальні зміни не відбуваються.

Нагадаємо, що Кіровоградський Центр розвитку місцевого самоврядування, за зверненням громад, постійно забезпечує інформаційну та консультативну допомогу органам місцевого самоврядування і об’єднаним територіальним громадам на Кіровоградщині з питань втілення реформи децентралізації, створення проектів регіонального розвитку, місцевих фінансів та комунікацій. Якщо представникам ініціативних груп потрібні коментарі, консультації чи навчання (а все це – безкоштовно!), телефонуйте будь ласка за номерами: (0522) 32-02-86 або 095-356-35-98 (щодня у будні з 9.00 до 18.00).


PlanA - Майбутне варто планувАти

Комментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Яна .Частный зоопарк в селе Озера
Сегодня ездили в зоопарк, он закрыт и неизвестно когда откроют. Я думаю что в этом году туда не стоит ехать, раз…
Alena B.​Серебряное озеро (Скала)
Добрый день !Да,псориаз лечат на озере,некоторые получают небольшое облегчение,у других людей более прогрессивное…
Юра .Голубые озера
Есть ли домики для отдыха на голубых озёрах если можно номер телефона