Восени минулого року Британська Радавідновила в Україні такий важливий для молоді і громад проект, як «Активні громадяни» (Active Citizens). Програма спрямована на
збільшення індивідуальних внесків громадян, які мають вплив в своїй громаді, з
метою досягнення сталого розвитку на локальному та глобальному рівнях. Програма
забезпечує громадян інструментами та підтримкою для кращого розуміння, яким
чином співпрацювати з людьми з різними світоглядами!
Раніше проект діяв у нашій державі з 2009 року, але у 2012 був призупинений через неможливість співпраці зі злочинним режимом, розповідає Віталій Тихонович, British Council. Нині ж програму відновлено і вона сприяє прямим
контактам через культурні, географічні та політичні кордони завдяки спілкуванню
учасників в он-лайн соціальних мережах а також завдяки нерегулярним міжнародним
візитам з обміну досвідом.
Віталій Тихонович, British Council
“Активні громадяни” – це програма Британської Ради для молоді у галузі міжкультурного діалогу і соціального розвитку. Мета проекту - сприяти соціальним змінам і забезпеченню сталого розвитку. Інструментів для цього багато, але Британська Рада робить акцент на створення і розбудову мережі молодих лідерів - із залученням партнерських молодіжних організацій.
Саме ця група людей - молодь, громадські активісти, - має стати рушіями реформ у своїх громадах. Тому Британська рада - чез тренінги, неформальну освіту - надає молоді знання та навички, що сприяють побудові відносин між людьми на засадах рівності та рівних можливостей, поваги до різноманіття, вміння вести безконфліктний діалог.
В Україні проект розрахований на розвиток серед молоді знань та навичок, які б сприяли міжкультурному діалогу та вирішенню конфліктів в масштабі всієї держави, насамперед на Сході країни. Загалом у світі проект «Активні громадяни» сприяє зміцненню громадянського суспільства у більш ніж у сорока країнах - на Близькому Сході, у Північній Африці, Європі, Південній та Східній Азії.
Тренери і фасилітатори проекту
Україна стала сорок першою країною, яка долучилася до програми. У Європі наша держава залишається єдиною, в якій програма перебуває в активній стадії. Після України членом програми стали Сполучені Штати Америки. Три глобальні фасилітатори, один з них - Майк, на фото, - брали участь у розробленні програми сім років тому, коли програма виникла як ідея.
Британська Рада в Україні активно працює у сфері розвитку суспільства та допомагає громадянам та установам розвивати більш відкритий та стабільний світ без кордонів, вирішуючи питання громад та глобальні виклики.
Катерина Заботкіна, Кіровоград
Кіровоградщину на семінарі у столиці представили (і будуть у подальшому представляти у програмі "Активні громадяни") Вікторія Талашкевич, керівник громадської організації "Прес-клуб", Катерина Заботкіна, волонтер, учениця Кіровоградського педагогічного ліцею, а також Оксана Федоренко, фахівець обласної наукової універсальної бібліотеки імені Чижевського, делегована для участі від Української Бібліотечної Асоціації.
Вікторія Талашкевич, Кіровоград
Найближчим часом - слідкуйте за анонсами!, - Катерина, Вікторія та Оксана проведуть тренінги з активізації громади у Кіровограді та Кіровоградській області! Долучайтеся, подавайте заявки, діліться ідеями, - давайте разом працювати і використовувати ті корисні та цікаві механізми, що вже так успішно діють у світі.
Як подолати апатію серед підлітків?
Цікавим форматом роботи у рамках семінару було "Світове кафе". Спочатку всі учасники пропонували різноманітні теми для дискусії, потім було обрано шість ключових і далі за окремими столиками тривала дискусія. Теми, запропоновані до розмови на семінарі, були різноманітні: "Як ефективно організувати сусідські спільноти в українській громаді?", "Як подолати апатію підлітків?", "Якими є індикатори успішності соціальних проектів?", "Які новітні технології розвивати у соціалізації громад?", тощо.
Комментарии
Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!Что мне даст регистрация?