Петриківський розпис - це просто і цікаво

24.09.15, 12:00

17 вересня 2015 року у відділі Кіровоградського обласного художнього музею - картинній галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна», у рамках «Творчої майстерні» був проведений майстер-клас із петриківського розпису.

Майстер-клас відвідали слухачі Кіровоградського інституту розвитку людини «Україна» з Вищої народної школи та відвідувачі галереї, які завітали з до нашого музею метою пізнання тонкощів петриківського розпису. Вони по новому відкрили для себе декоративно-орнаментальне народне малярство, познайомилися з петриківським розписом, дізналися про його історію, ознайомилися з способами виконання, створенням орнаментального візерунку та орнаментальної композиції в цілому.

Учасники майстер-класу спочатку виконували вправи із «петриківки» а після, створили власну картину у цій самобутній техніці. Відкривши по новому петриківський розпис у слухачів Вищої народної школи сформувалася думка про цей вид мистецтва не лише, як про народне мистецтво, що зберігає традиції оздоблення українського житла, але й сучасний живопис, який розвивається та набуває нових рис. На сьогоднішній день мистецтво «петриківки» є визнаним у всьому світі.

Нещодавно Петриківський розпис було включено до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО. Це поки що єдина форма культурної спадщини України, що потрапила до цього списку.

Богдан Мороз – художник І категорії відділу музею - картинної галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна»
Комментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Анна .Майстер ліричного пейзажу
Щіро дякую, за такі теплі спогади, про нашого тата! Велика подяка команді КОХМ , а також Тетяні Олександрівні за…
Вікторія .Релакс Выходной
Вы правы, Ирина. Информация взята с социальных сетей - вот так народ бестолково размещает "анонсы". Думает, мы телепаты…
Вікторія .Частный зоопарк в селе Озера
Таня, в комментариях люди пишут, что зоопарк закрыт