​«Марко Кропивницький: актор, режисер, драматург»

19.05.2015–20.05.2015
19.05.2015–20.05.2015
Бібліотека ім. Є. Маланюка
Кировоград, ул. Декабристов, 6\15

22 травня виконується 175-років від дня народження Марка Лукича Кропивницького - українського письменника, драматурга, театрального актора. З ім'ям Кропивницького пов'язані створення українського професійного театру й наступний етап розвитку реалістичної драматургії, його постать, займає особливе місце в історії Кіровоградщини. Ім’я Марка Лукича Кропивницького назавжди увійшло в історію українського професійного театру, в історію світового мистецтва. Визначний український актор, режисер, драматург Панас Саксаганський, оцінюючи заслуги Марка Кропивницького, зазначав, що він «багато зробив для відродження українського театру, його заслуги не щезнуть, як дим».

Ще за життя сучасники шанобливо називали драматурга «батьком українського театру», він до останніх днів працював для сцени. Марко Кропивницький виконав близько 500 ролей, написав понад 40 драм, комедій, водевілів.

Кращі його твори – «Дай серцю волю, заведе в неволю», «Доки сонце зійде, роса очі виїсть», «Глитай або ж Павук», «По ревізії», «Олеся» – складають золотий фонд української драматургії.

З метою привернення уваги користувачів до життя та творчості Марка Кропивницького в бібліотеці будуть проведені наступні заходи:

    -з 19 травня у відділі популяризації книги відкриється книжкова виставка «У вимірах сприймання драматурга»;

    -19 травня о 13.00 працівники відділу мистецтв проведуть вечір-портрет «Марко Кропивницький: актор, режисер, драматург» (

    спільно з Кіровоградським меморіальним музеєм М. Л. Кропивницького);

    -з 20 травня відділ мистецтв запрошує переглянути книжкову виставку «Марко Кропивницький та українське театральне мистецтво» .

    Запрошуємо усіх бажаючих.Комментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Alena B.​Серебряное озеро (Скала)
Добрый день!Принимаем с маленькими воспитанными питомцами!!
Оксана .Дитяча художня школа ім. О.О.Осьмьоркіна
3 ГОД НЕ МОЖЕМ К ВАМ ПОПАСТЬ... А ОЧЕНЬ ХОТЕЛОСЬ БЫ.. ОЧЕНЬ ЖАЛЬ ЧТО ТАК МАЛО МЕСТ
Александр .Целебное серебряное озеро
Интересно, а кто либо знает микробиологический и химический состав воды этих озёр? Желательно компетентный ответ!…