Мистецька скарбничка від Кутецьких

21.08.2020
21.08.2020

21 серпня 2020 року о 12.00 у виставковій залі Кіровоградського обласного Центру народної творчості (м. Кропивницький, вул. Гоголя, 66/50) відбудеться презентація виставки декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Мистецька скарбничка від Кутецьких», присвяченої Дню незалежності України.

В експозиції будуть представлені більше 120 виробів трьох майстринь с. Скалева Новоархангельського району, учасників обласного творчого об’єднання «Дивосвіт», членів Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Це народна іграшка з глини Зої Кутецької, вироби у техніці витинання Олени Кутецької, живопис та образотворче мистецтво Зої Юзвенко.
Мистецька панорама родинної творчості Кутецьких пронизана патріотизмом, повагою до національних традицій, обрядів українців, любов’ю до оточуючого світу та рідної домівки. Це демонструють не тільки роботи, а й їх назви – «Світанковий рідний край, чорнобривчиків розмай», «Українські традиції», «Гори, ріки, полонини, рідні ріки України» та інші.
Вирізняються самобутністю керамічні вироби мами – Зої Кутецької. Покриті поливою та розмальовані різноманітні іграшки-свистунці: коники, павичі, баранчики, пташки, півники, рибки, керамічні композиції. Мистецькою стежиною матері йдуть її доньки Зоя та Олена – випускниці мистецького факультету Уманського державного педагогічного університету ім. Павла Тичини. Олена презентує на виставці 30 витинанок, створених за власними малюнками, а також вироби в техніці ліплення з глини та образотворче мистецтво. Зоя Юзвенко продемонструє живописні роботи олійними фарбами та цикл робіт у техніці пастельного живопису: пейзажі, натюрморти тощо.
На подвір᾽ї установи гості зможуть ознайомитися з колекцією рушників, переданих обласному Центру народної творчості фахівцями Олександрівського районного Будинку культури. Усіх присутніх привітає народний аматорський фольклорний ансамбль «Ексампея» обласного Центру народної творчості (керівник Едуард Дикаренко).
Тож завітайте на відкриття виставки та зазирніть до мистецької скарбнички родини Кутецьких.Комментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Борис .Кіровоград: Диво Ейфеля на Інгулі
Випадково побачив цей міст по TV і збагнув, що за півстоліття я проїжджав по ньому багато разів, але ніколи не бачив…
Вікторія .Кировоградский главпочтамт
Однозначно треба звернутися до Укрпошти, а не на сайт "Тусовка" (де ви зараз знаходитесь), бо це інформаційно-розважальне…
Вікторія .Відпочинковий комплекс "Казанок"
Не знаю, але мені здається навряд чи - там немає ліжок