​Урбан рух "У міста є Я" Кропивницький ЛІЦЕЙ

19.03.2024
19.03.2024

Урбан рух «У міста є Я» має на меті сприяти об’єднанню активної молоді в українських містах та громадах шляхом формування знань про функціонування міст, надання інструментів залученості у міські процеси задля якісних змін міського простору. Місія Урбан руху «У міста є Я» у сприянні розвитку свідомої активної позиції української молоді через формування знань та навичок розвитку та творення міського простору. А візія у тому, аби зайняти лідерство в урбан русі серед молоді та стати активатором ініціатив та якісних змін у кожному куточку України.

Перша хвиля Урбан руху «У міста є Я» відбудеться з 18 березня по 28 червня 2024 року у 19 містах України у взаємодії з 24 громадськими організаціями, у тому числі - у Кропивницькому у співпраці із громадською організацією "Прес-клуб реформ". Це будуть щотижневі інтерактивні живі зустрічі для підлітків 10-17 років на базі Кропивницького Професійного Ліцею сфери послуг і торгівлі.

Під час зустрічей, за допомогою менторок, будуть розкриватися одна за одною одинадцять тем про урбаністику: 1) Місто та його якості 2) Щастя у місті 3) Сталий розвиток 4) Забудова міста 5) Екологія і місто 6) Бюджет міста. Партисипація 7) Доступність, безбар’єрність 8) Спадщина міста 9) Бізнес у місті. Партисипація 10) Безпека у місті та 11) IT та смартсіті.

Участь в Урбан русі «У міста є Я» безкоштовна для всіх бажаючих. Перша зустріч відбудеться у вівторок, 19 березня і почнеться о 12:30. Щоб взяти участь, заповніть будь ласка форму, і отримаєте запрошення на свою пошту -
https://cutt.ly/Fw0ilbhv Урбан рух «У міста є я» створений за підтримки міжнародного Фонду Western NIS Enterprise Fund (WNISEF), який фінансує інноваційні, високоефективні програми, що здійснюють реформи та змінюють на краще життя людей в Україні та Молдові. Ідея Урбан руху зародилася на базі однойменної книжки «У міста є я» авторки Ірини Озимок, яка стала інтерактивною книгою-ілюстрацією про те, як функціонує місто та роль людини в ньому.

ДОВІДКОВО: Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) – перший в Україні та Молдові регіональний фонд прямих інвестицій з капіталом 285 млн доларів США, заснований за фінансування уряду США через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Фонд має понад 29 років досвіду успішного інвестування у підприємства малого та середнього бізнесу. Загалом, фонд інвестував 188 млн. доларів США у 136 компаній із 26 000 працівників та зробив можливим залучення 2,3 млрд доларів в компанії України та Молдови. З 2015 року Фонд реалізовує програму технічної допомоги в Україні та Молдові на загальну суму $35 млн, основними елементами якої є сприяння експорту, місцевий економічний розвиток, соціальне інвестування та економічне лідерство. WNISEF фінансує інноваційні, високоефективні програми, що спрямовані на здійснення реформ та змінюють життя звичайних людей в Україні та Молдові.
www.wnisef.org

Довідка про книжку «У міста є я»: «У міста є Я» — це книжка-гід до пізнавальної подорожі у світ урбаністики для дітей разом із дорослими. Авторка Ірина Озимок, що залучена у численних проєктах та ініціативах з урбаністики, разом з ілюстраторкою Анною Іваненко з візуальної студії «сері/граф» яскраво, цікаво та захоплююче розповідають про життя міста: як воно функціонує, як на нього впливають технології, споживання, клімат і комп’ютерна революція, та яка роль людини в цьому. Книжка вперше побачила світ у 2021 році, а доповнене видання вийшло в 2023 році, коли з’явилися нові розділи, аби розкрити важливі задачі, що постали перед жителями міст під час повномасштабного вторгнення. Також доповнена книжка «У міста є Я» зазвучала голосом Нати Жижченко, солістки гурту ONUKA, найпопулярніша пісня якої «Це моє місто…». «У міста є Я» побувала в багатьох містах та країнах: відзначилася як найкраща книга 2021 року за версією Українського ПЕН; потрапила в «Топ БараБуки 2021» у номінації «Дебют року в прозі»; ілюстрації до книги отримали відзнаку Болонського ярмарку дитячої книги 2022.Комментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Валентина .«Мама весь час очікувала, що чорний «воронок» приїде і…
Скільки таких історій досі залишаються у сімейних колах!!! Іх необхідно оприлюднювати і писати- писати. Аби не…
Людмила .​НАТО й Україна: співдружність заради миру й безпеки: долаємо…
Вона ж наша зірочка! Олю, завжди рада)
Людмила .Що ви знаєте про НАТО? Вікторина на знання історії Альянсу…
Приємно, що стільки вірних відповідей!