Чорне озеро

Категории: Достопримечательности

село Водяне, Знам'янський район

Время работы:

Цілодобово

Загадкове озеро Берестувате, яке ще називають Чорним озером, розташоване на дорозі поміж містами-районними центрами Знам'янка та Олександрівка, поблизу села Водяне Кіровоградської області. На сьогодні ця пам`ятка природи, що знаходиться на території урочища Чорний ліс, залишається малодослідженою. Особливим тут є сфагнове болото (від назви моху – сфагнум), яке знаходиться на дні балки Чорноліски.

Озеро має площу близько 16 га. Офіційно це гідрологічна пам’ятка природи - «Болото Чорний ліс». Майже вся поверхня води озера покрита сплавиною (зелені «острівки» із різних видів рослин). Доказом того, що озеро реліктового походження, є особливі види болотних рослин (наприклад, грушанка круглолиста, вахта трилиста). Є тут рослини, які не зустрічаються у центральних областях України, а характерні для Полісся, чи навіть Кавказу. Втім, ростуть довкола озера і дуби та граби. У самому ж озері живе тільки один вид риби – земляний карась (унікальний вид, який є лише у цьому озері в Україні). Вода озера не замерзає навіть узимку, а її рівень постійно однаковий. Цікаво, що у товщі озерної води накопичується газ метан, який має властивість вибухати. (Звідси, ймовірно, й дивні звуки, які інколи чують люди).

Територія озера огороджена, але сторож дозволить фотографувати за 10 грн, а за 50 грн можна влаштувати пікнічок на лавках, пише журналіст Віталій Ніколаєвський. Він розповідає, що біля озера багато комарів і також у сторожа є дві маленькі собачки (одна з них - злюща і кусюча).

Берестувате, як і більшість туристичних пам`яток, має свої легенди. Про те, як навічно затонула тут карета хана Гірея. Виготовлена із чистого золота, вкрита діамантами і сапфірами. І про Махна, який заховав тут награбовані скарби. А ще про невільників, яких татари переводили через цей ліс. Тих, хто зовсім вибився із сил і не міг далі йти, топили в Чорному озері. Кажуть, їхні стогони і досі долинають до берегів…


Комментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Валентина .«Мама весь час очікувала, що чорний «воронок» приїде і…
Скільки таких історій досі залишаються у сімейних колах!!! Іх необхідно оприлюднювати і писати- писати. Аби не…
Людмила .​НАТО й Україна: співдружність заради миру й безпеки: долаємо…
Вона ж наша зірочка! Олю, завжди рада)
Людмила .Що ви знаєте про НАТО? Вікторина на знання історії Альянсу…
Приємно, що стільки вірних відповідей!