Кам'яна криниця

Категории: Достопримечательности

село Кам'яна криниця, Гайворонський район

На Правобережній Україні в південно-західній частині, між ріками Південний Буг та Дніпро, на стику трьох областей ( Вінницької, Черкаської та Кіровоградської ) в 17 столітті було засновано село Кам’яна Криниця. Село лежить на двох схилах, між якими протікає струмок Кам’янка. Цей струмок витікає з джерела, яке знаходиться в північно-західній частині села і має назву Кам’яна Криниця. Ім’ям цього джерела і названо село.

У 1973 році джерело було облаштоване, а знаходиться воно на днищі старої балки. Нині біля джерела створена пам'ятка природи і до території, що охороняється, включено також ділянку заболоченого Днища балки. Очерет тут досягає понад два метри заввишки, ростуть і м'ята водяна та довголиста, і герань болотна, і вербозілля. Збереження болотного масиву важливе і для поповнення запасів води у джерелі, і для охорони досить рідкісної для Кіровоградщини болотної рослинності.

Як доїхати? Дістатися до Ульяновки можна із обласного центру автобусом (відстань із Кіровограду – 193 кілометри), а далі до села Кам’яна Криниця можна дістатися через село Мечиславка – це буде біля п’ятнадцяти кілометрів.


Комментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Валентина .«Мама весь час очікувала, що чорний «воронок» приїде і…
Скільки таких історій досі залишаються у сімейних колах!!! Іх необхідно оприлюднювати і писати- писати. Аби не…
Людмила .​НАТО й Україна: співдружність заради миру й безпеки: долаємо…
Вона ж наша зірочка! Олю, завжди рада)
Людмила .Що ви знаєте про НАТО? Вікторина на знання історії Альянсу…
Приємно, що стільки вірних відповідей!