Міський сад

Категории: Достопримечательности

Кропивницький, поблизу Телевежі

Парк Перемоги або Міський сад розташований біля вулиці Садової та протягується вздовж місцевої річки Сугоклії. Наразі його площа становить чималих 51,5 га. Це найстаріший парк у нашому місті. А історія його дуже цікава. Парк заклали в 1764 році під керівництвом колишнього головного командира Нової Сербії після Хорвата генерала Мельгунова. Тоді у парку, крім дерев, вирощували овочі й фрукти, які поставлялися до царського двору.

Протягом більш ніж двох століть парк був місцем масових гулянь та відпочинку містян. Тут знайомились, спілкувались, зізнавались у коханні і проводили час із родиною.

Розташований вздовж річки Сугоклея та водосховища, останнім часом парк змінився на краще. Взимку тут можна покататися зі снігових гірок, навесні помилуватися першоцвітами, а влітку - викупатися в річці. На набережній, облагородженій кілька років тому, розташований ресторан "Тиха Гавань". У самому парку є доріжки для катання на велосипедах, спортивний майданчик для ворк-аута, кілька майданчиків для занять спортом, лавки, громадський туалет.


Комментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Валентина .«Мама весь час очікувала, що чорний «воронок» приїде і…
Скільки таких історій досі залишаються у сімейних колах!!! Іх необхідно оприлюднювати і писати- писати. Аби не…
Людмила .​НАТО й Україна: співдружність заради миру й безпеки: долаємо…
Вона ж наша зірочка! Олю, завжди рада)
Людмила .Що ви знаєте про НАТО? Вікторина на знання історії Альянсу…
Приємно, що стільки вірних відповідей!