Парафія Святих апостолів Петра і Павла

Категории: Достопримечательности

Кіровоград, вул. Маланюка, 25

У Єлисаветграді у дорадянський період була вулиця Петропавлівська (починалася від сучасної вулиці Колодязної і тягнулася до Ярмаркової площі поблизу залізниці), площа (район сучасної площі Дружби народів), кладовище (вулиці Полтавська, Васнєцова).  На кладовищі діяла дерев'яна Петропавлівська церква. Це був один із найстаріших храмів міста, споруджений одночасно із забудовою цієї частини Єлисаветграда. Перша згадка про цю церкву датується 1774 роком. У 1860 році коштом купця Герасима Романченка поряд зі старим був закладений новий кам'яний храм, освячення якого відбулося у 1870 році.

Побудована в неоруському стилі церква була дуже гарна, в її огорожі хоронили найдостойніших громадян міста. Тут був похований і знаменитий єлисаветградський міський голова Олександр Пашутін. Храм був знищений під час антирелігійної кампанії 1930-х років. Пізніше частину напівзруйнованого приміщення використовували як клуб, бібліотеку, у 60-70-х роках там знаходився кінотеатр «Хроніка». А в 70-х роках минулого століття кладовище зарівняли бульдозером і забудували житловими будинками. Від церкви не залишилося і сліду.У травні 2010 року укладений договір між Кіровоградською міською радою і Управлінням Кіровоградської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату про оренду земельної ділянки площею 714 кв.м по вул. Євгена Маланюка під будівництво Свято-Петро-Павлівського храму. Настоятелем Петропавлівської парафії призначений протоієрей Миколай Шутяк.  Тимчасовий храм об лаштований по вул. Євгена Маланюка, 11, у якому щонеділі і у свята здійснюються Богослужіння. На сьогодні архітектори інституту «Кіровоград-міськбудпроект» працюють над виготовленням пректно-кошторисної документації храму. На превеликий жаль розміри наданої земельної ділянки не дозволяють відбудувати святиню у первозданному вигляді. Тому відбудована церква буде мати довжину -18м, ширину - 8 м, а висоту - 18,5 м.

Для охочих фінансове долучитися до справи відбудови Петропавлівського храму надаємо реквізити, за якими можна перевести кошти на Богоугодну справу: Свято-Петро-Павлівська парафія УІЩ КП м. Кіровограда, Код ЄДРПОУ 37168380, р/р 26005060296845, МФО 323583 в КБ «Прива І банк» м. Кіровограда. Пожертви можна вносити і безпосередньо у тимчасовому храмі.  Сайт Кіровоградської єпархії УПЦ Київського патріархату: http://www.cerkva-el.com.ua


Комментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Валентина .«Мама весь час очікувала, що чорний «воронок» приїде і…
Скільки таких історій досі залишаються у сімейних колах!!! Іх необхідно оприлюднювати і писати- писати. Аби не…
Людмила .​НАТО й Україна: співдружність заради миру й безпеки: долаємо…
Вона ж наша зірочка! Олю, завжди рада)
Людмила .Що ви знаєте про НАТО? Вікторина на знання історії Альянсу…
Приємно, що стільки вірних відповідей!