Погруддя Олександру Сергійовичу Пушкіну

Категории: Достопримечательности

Кировоград, ул. Шевченка, 1

Пам'ятник-погруддя видатному російському поетові Олександру Сергійовичу Пушкіну - це бронзове погруддя (заввишки 1 метр) на невисокому гранітному постаменті (заввишки 2,8 метри), який розташований біля семиповерхового корпусу Кіровоградського державного педагогічного університету. Раніше і сам навчальний заклад носив ім'я Олександра Пушкіна, але нині перейменований на честь Володимира Винниченка. Автори пам'ятника — скульптор А. Ю. Мацієвський та архітектори В. Візняк і А. Л. Губенко.

Пам'ятник поетові-класику російської літератури О.С. Пушкіну було відкрито 28 червня 1980 року. Зроблено це й на відзначення знаменної події - відвідання Єлисаветграда поетом, зокрема він зупинявся в міській кінно-поштовій станції, яка знаходилася на Нижній Биківській вулиці, тобто перебуваючи в місті проїздом. Рішенням Кіровоградського виконкому № 281 від 16 травня 1985 року пам'ятник взято на облік пам'яток міста.

Традиційно пам'ятник російському поетові Пушкіну в Кіровограді є звичним місцем зустрічі й проведення різноманітних заходів представниками російської громади міста й області, яка теж носить ім'я великого поета. Станом на весну 2015-го року пам'ятник перебуває у задовільному стані, однак на постаменті немає жодної вказівки (таблиці, дошки, викарбуваних літер тощо), на честь кого встановлений пам'ятник.


Комментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Валентина .«Мама весь час очікувала, що чорний «воронок» приїде і…
Скільки таких історій досі залишаються у сімейних колах!!! Іх необхідно оприлюднювати і писати- писати. Аби не…
Людмила .​НАТО й Україна: співдружність заради миру й безпеки: долаємо…
Вона ж наша зірочка! Олю, завжди рада)
Людмила .Що ви знаєте про НАТО? Вікторина на знання історії Альянсу…
Приємно, що стільки вірних відповідей!