П'ятиденне навчання з висвітлення виборів

26.04.2014–30.04.2014
26.04.2014–30.04.2014

Міжнародна громадська організація «Інтерньюз-Україна» та Академія Deutsche Welle запрошують журналістів, операторів та редакторів з різних областей України до участі в 5-денному тренінгу з висвітлення виборів, що відбудеться в Києві 26-30 квітня 2014 року. До виборів Президента України та місцевих виборах 25 травня 2014 року дізнайтеся про журналістські стандарти та особливості грамотного висвітлення виборчого процесу під час 5-денного тренінгу «Журналістські техніки висвітлення виборів».

Під керівництвом німецьких фахівців учасники тренінгу: дізнаються про специфіку роботи редакції та журналістів під час виборів; підготуються до висвітлення виборів за журналістськими стандартами; відкоригують власну стратегію побудови матеріалів на політичну тематику; отримають аналіз своїх робіт та рекомендації щодо удосконалення майбутніх матеріалів.

«Ми вважаємо, що незалежні медіа та відповідальна журналістика є важливою передумовою для миру і демократії. Цей проект щось на зразок «швидкої допомоги» для журналістів, який допоможе журналістам працювати максимально професійно у посткризових та постконфліктних ситуаціях», – пояснює Олена Пономаренко, координатор проекту від DW Академії.

До участі у проекті буде запрошено 30 осіб – по 10 з кожної категорії медіа (ТВ, онлайн, друковані), які будуть розділені для роботи в 3-ох групах під керівництвом тренерів DW Академії. Воркшоп пройде у три етапи. В перший етап (1 день) відбудеться експертний форум на тему «Вибори: політичні та економічні виклики і можливості». Мета Форуму – максимально заглибити учасників в політичну тематику, надати можливість взяти інтерв'ю, обговорити політичні питання в широкому колі профільних експертів. Серед доповідачів Форуму очікуються представники міжнародних організацій, українських аналітичних центрів, провідні політичні журналісти. На другому етапі (2, 3, 4 день) учасники під керівництвом тренерів з Німеччини протягом 3 днів мають підготувати повноцінний журналістський матеріал на тему виборів. На третьому етапі (5 день) відбудеться обговорення та оцінка робіт.

Протягом 5 днів з журналістами працюватимуть фахівці-практики: Клеменс Хофман (Clemens Hoffmann), тренер DW Академії, позаштатний кореспондент, з 2010 року працював в Берліні для суспільного мовника ФРН – ARD. Матіас Бьолінгер (Mathias Bölinger), тренер, журналіст газет, радіостанцій і телеканалів Німеччини, які охоплюють міжнародні теми (переважно Азії та Східної Європи). Доктор Улріке Бутмалоу (Dr. Ulrike Butmaloiu), тренер, журналіст, очолювала програми відділу міжнародної журналістики Вільного університету Берліну, працювала для німецьких провідних газет Die Zeit, Der Spiegel, Süddeutsche Zeitung.

Вимоги до учасників: запрошуються журналісти (з ТБ, онлайн та друкованих ЗМІ) з різних областей України, які працюватимуть над висвітленням виборчої тематики. кандидати повинні бути практикуючими журналістами, учасники мають приїхати зі своїми робочими ноутбуками (нетбуками) для зручної роботи під час воркшопу. Для вироблення сюжетів на практичних заняттях тележурналісти запрошуються разом з операторами. Оператор може взяти участь у 2-му, 3-му та 4-му днях навчання.

Для участі в конкурсі необхідно заповнити ОНЛАЙН-АНКЕТУ http://bit.ly/registr-DW. Учасники тренінгу відбираються на конкурсних засадах. Результати відбору будуть повідомлені 18 квітня 2014 року. Термін подачі заявок: до 15 квітня 2014 року. Організатори забезпечують учасників проживанням, харчуванням, відшкодовують вартість проїзду, надають камери та монтажну апаратуру для зйомки сюжетів.

Контакти: Юлія Бабко, координатор програм нових медіа МГО «Інтерньюз-Україна», jbabko(at)internews.ua, (063) 710 13 96.

Довідка: МГО «Інтерньюз-Україна» – одна з найбільших громадських організацій, що працює в сфері медіа та комунікацій в Україні з 1996 р. Місія організації полягає в утвердженні європейських цінностей в Україні через становлення успішних медіа. Діяльність організації спрямована на розвиток незалежних і плюралістичних ЗМІ в Україні, підвищення стандартів роботи журналістів, удосконалення законодавчої бази, що регулює відносини в сфері медіа, розвиток демократії та основ громадянського суспільства, розвиток нових медіа, налагодження ефективної взаємодії між ЗМІ, громадськими організаціями та владою. Веб-сайт: http://internews.ua/

DW Академія є провідною організацією Німеччини для розвитку міжнародних засобів масової інформації. Консультанти і тренери підтримують вільні і незалежні медіа з 1965 року. Організація пропонує міжкультурні та професійні навчальні семінари, програми і стажування для майбутніх журналістів. DW Академія також розробила магістерську програму «Міжнародні Медіа Студії», яка поєднує у собі навчання з розвитку ЗМІ, управління медіа, журналістики та комунікації.

Тренінг проводиться МГО «Інтерньюз-Україна» ma DW Akademie за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки НімеччинаКомментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Валентина .«Мама весь час очікувала, що чорний «воронок» приїде і…
Скільки таких історій досі залишаються у сімейних колах!!! Іх необхідно оприлюднювати і писати- писати. Аби не…
Людмила .​НАТО й Україна: співдружність заради миру й безпеки: долаємо…
Вона ж наша зірочка! Олю, завжди рада)
Людмила .Що ви знаєте про НАТО? Вікторина на знання історії Альянсу…
Приємно, що стільки вірних відповідей!