Блакитні озера

Категории: Достопримечательности

Світловодський район

Блакитні озера у Світловодському районі – штучні. Раніше тут видобували білий м'який пісок для цегельного заводу. Поступово виїмки стали заповнюватися водою, а оскільки пісок – відмінний природний фільтр, вода зібралася винятково прозора.

Береги озер засаджені сосновим лісом. Ліс світлий, але тіні дає достатньо і дуже пахне смолою. Сюди можна приїхати на день чи кілька – із наметом. На блакитні озера багато хто їде з дітьми: спуск у воду досить пологий, малечі є де плескатися і з чого робити паски.

Озеро більше - більш "цивілізоване". Проте, в'їзд сюди платний – кошти беруть із кожної машини. На одному з берегів – невелика база, де можна орендувати навіс та мангал.

Дорога: із Кропивницького їдемо у бік Олександрії. На в'їзді до Олександрії на роздоріжжі їдемо прямо за вказівниками «Павлиш», «Полтава». Далі трасою. До речі, вам дорогою буде заїхати та подивитися на церкву в Таловій Балці. У Павлиші їдете у напрямку Полтава-Кременчук до кордону з Полтавською областю. У населеному пункті Маламівка повертаєте ліворуч у напрямку на Білецьківку. Озера знаходяться біля села Павлівка. До Павлівки та до озер можна дістатись кількома шляхами.

Можна повернути наприкінці Білецьківки ліворуч і їхати ґрунтовою дорогою, перетнути залізничне полотно (ви проїжджаєте під залізничним містком біля зупиночного пункту Павлівка – павільйон буде видно) і грунтовкою вздовж лісу доїжджаєте до озер. Можна трасою доїхати до наступного населеного пункту – Новоселівки, одразу після в'їзду туди звернути ліворуч, проїхати вулицю до кінця та грунтовкою доїхати до Павлівки та до озер. У цьому випадку ви також проїжджаєте залізницю.

Також можна трасою проїхати Новоселівку, знову в'їхати до Кіровоградської області і повернути ліворуч на першому ж лісовому обході – там відкритий зелений шлагбаум. Лісовою дорогою ви доїдете до залізничного містка, Павлівки і далі їдете як у попередніх варіантах. Також автолюбителі проїжджають із боку Світловодська. Для цього зі Світловодська ви виїжджаєте на населений пункт Свердлівка та їдете вздовж лісу. Від описаних вище варіантів цей шлях відрізняє наявність покриття на дорозі, хоча очевидці стверджують, що воно знаходиться в поганому стані. За відчуттями після поїздки на легковому авто – найприємніша дорога – якщо з'їжджати з траси через ліс, хоча часом виходить трохи довше. Якщо повернути в Новоселівці, доведеться проїхати кілька дуже складних ділянок, на яких навіть у цю суху погоду були «грязьові пастки» – після дощів тут точно потрібно буде штовхати авто.


Комментарии

Юра Резницкий19 июня 2018 19:43
2
Есть ли домики для отдыха на голубых озёрах если можно номер телефона
Ответить
Татьяна Иваненко 4 августа 2018 15:32
0
Есть какая то база отдыха, чтоб можно было арендовать домик?
Ответить
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Валентина .«Мама весь час очікувала, що чорний «воронок» приїде і…
Скільки таких історій досі залишаються у сімейних колах!!! Іх необхідно оприлюднювати і писати- писати. Аби не…
Людмила .​НАТО й Україна: співдружність заради миру й безпеки: долаємо…
Вона ж наша зірочка! Олю, завжди рада)
Людмила .Що ви знаєте про НАТО? Вікторина на знання історії Альянсу…
Приємно, що стільки вірних відповідей!