«Укрзалізниця» зробила квитки з QR-кодом офіційними документами

06.08.13, 9:16
фото - http://odvesti.com
фото - http://odvesti.com

З 23 липня 2013 року електронні залізничні квитки для деяких поїздів отримали статус розрахункових документів. Посадка пасажирів по них здійснюється шляхом зчитування провідником QR-коду через мобільний пристрій. Це стало можливим завдяки впровадженню на залізниці технології безпечного передавання даних компанією «Київстар».

«Київстар» забезпечив можливість обміну даними між мобільними пристроями провідників і сервером залізниці по захищеному закритому каналу зв'язку — для перевірки квитків, придбаних через інтернет. Таким чином, пасажири можуть сідати на поїзди, маючи лише роздруківку електронного квитка на принтері, без оформлення документа в касі вокзалу.

Для впровадження технології «Київстар» надав державній адміністрації залізничного транспорту України індивідуальний пакет GPRS VPN. У цілому, держорганізація співпрацює з оператором 2003 року в галузі мобільного зв'язку.

Щоб скористатися електронним квитком, пасажиру необхідно купити його через сайти продажу жд-квитків за допомогою банківської карти. Потім роздрукувати квиток самостійно, а для посадки в поїзд пред'явити його стюардові, який за допомогою мобільного терміналу контролю документів (МТКД) зчитає QR-код з квитка. Тепер ця роздруківка є одночасно і фіскальним, і звітним документом.

Наразі без відвідування каси вокзалу можна їздити на всіх потягах «Інтерсіті+» та поїзді № 37/38 Київ-Донецьк. Найближчим часом даною технологією будуть забезпечені фірмові та інші пасажирські поїзди.Комментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Валентина .«Мама весь час очікувала, що чорний «воронок» приїде і…
Скільки таких історій досі залишаються у сімейних колах!!! Іх необхідно оприлюднювати і писати- писати. Аби не…
Людмила .​НАТО й Україна: співдружність заради миру й безпеки: долаємо…
Вона ж наша зірочка! Олю, завжди рада)
Людмила .Що ви знаєте про НАТО? Вікторина на знання історії Альянсу…
Приємно, що стільки вірних відповідей!