В Олександрії з'явились пункти збору відпрацьованих батарейок

22.08.13, 12:00

Кріт Степан
Кріт Степан
Олександрія приєдналась до Всеукраїнської екологічної акції зі збору відпрацьованих батарейок, пишуть "Олександрійські новини". Коли батарейка потрапляє на сміттєзвалище, вона стає небезпечною для природи, адже у батарейці є такі небезпечні речовини, як свинець, кадмій, цинк та інші. Під дією високих температур від сонця та під час намокання від дощу небезпечні речовини батарейки потрапляють у води та грунт.

Підраховано, що одна відпрацьована пальчикова батарейка забруднює близько 20 квадратних метрів землі. А в лісі, наприклад, це територія проживання двох дерев, двох кротів, одного їжака і декількох тисяч дощових черв'яків.

Читайте також:
Крот Степан: Сдавайте использованные батарейки – спасайте природу и себя!
 

Відтепер усі олександрійці, кому не байдужа екологія нашої країни, можуть приносити свої відпрацьовані батарейки і залишати їх у контейнері. Можна приносити маленькі батарейки з наручних годинників, пальчикові батарейки з пультів для телевізора, мізинчикові батарейки з плеєрів й інших пристроїв, а також відпрацьовані акумулятори з мобільних телефонів.

Отже, пункти прийому відпрацьованих батарейок є в наступних місцях Олександрії:

1. Центральний ринок, палатка прийому оголошень в газету "Городской курьер". Вона знаходиться на перехресті вулиць 50 років Жовтня і Семашка. Працює кожного дня, крім понеділка, з 8-ї до 12-ї години.

2. Праворуч головного входу в центральний ринок з вулиці Семешка, магазин з продажу годинників, батарейок і сумок. Працює кожного дня, крім понеділка, з 8-ї до 14-ї години.

3. Магазин «Славяночка», проспект Леніна, суміжно з будинком 107. Біля автобусної зупинки «Райбиткомбінат». Працює щодня з 7-ї до 21-ї години.

4. Магазин «Славяночка», вулиця Червоноармійська, на автобусній зупинці магазину «Бумеранг». Працює щодня з 7-ї до 21-ї години.

5. Магазин «Славяночка», біля автобусної зупинки «Фуршет». Працює щодня з 7-ї до 21-ї години.

6. Магазин «СКС», пр.Леніна, 68 тел.: (05235) 9-11-20, 095 794-23-99.

Після того, як будуть зібрані батарейки, їх відправлять на утилізацію у Львів. В Україні утилізацією малогабаритних джерел живлення займається Львівське Державне підприємство «Аргентум». Обладнання, встановлене на підприємстві, розраховане на переробку однієї тонни батарейок щодня. На превеликий жаль, завантажити устаткування не вдається через відсутність сировини, тобто не вистачає відпрацьованих батарейок.

Отож, олександрійці, долучайтеся! Телефон для довідок: 3-42-33, 096-130-96-32.

Ну, а місця збору відпрацьованих елементів живлення в Кіровограді можна побачити на інтерактивній карті.Комментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Валентина .«Мама весь час очікувала, що чорний «воронок» приїде і…
Скільки таких історій досі залишаються у сімейних колах!!! Іх необхідно оприлюднювати і писати- писати. Аби не…
Людмила .​НАТО й Україна: співдружність заради миру й безпеки: долаємо…
Вона ж наша зірочка! Олю, завжди рада)
Людмила .Що ви знаєте про НАТО? Вікторина на знання історії Альянсу…
Приємно, що стільки вірних відповідей!