Соціальна анімація для розвитку культури та громад!

19.10.13, 10:29

Цього тижня під Львовом було проведеноконференцію «Соціальна анімація для розвитку культури та громад», яка стала підсумковою для дворічного проекту «Школа громадської участі». Проект реалізується Інститутом соціокультурного менеджменту за фінансової підтримки Фонду ім. Ч. С. Мотта.

Участь у конференції взяли представники 12 областей України, які не лише дізнавалися про розвиток громад та благодійності від провідних українських спеціалістів, а й ділилися власними практиками. Особливістю проекту “Школа громадської участі” стало не лише її насичення необхідними тренінговими модулями із розвитку місцевих громад, а й реалізація учасниками ініціатив у власних громадах. Конференція складалася як із пленарних засідань, так і з тренінгових сесій, також усі охочі мали змогу виступити під час “вільного мікрофону”. Паралельно діяла також “фотосушка”, на якій усі охочі виставляли найяскравіші моменти із власної діяльності по розвитку громад.

На пленарних засіданнях було представлено ті практичні аспекти життя громад, які кожен може впровадити у власному регіоні. Так Людмила Афанасьєва, ІМГО ”Оберіг” із м. Ірпінь виступила із презентацією «Бібліотека та громадська організація: спільний шлях до благодійності». Леонід Жовтило, заступник голови Маловисківської районної ради розповів про «Розвиток активності громади за рахунок соціальної анімації». Ангеліна Лахтадир, Центр розвитку громад, м. Боярка презентувала «Програму підтримки громадських ініціатив» у власній громаді.

Пленарні засідання чергувалися із тренінговими сесіями та майстер-класами. Василь Полуйко, президент Західно-Українського Ресурсного Центру провів тренінгову сесію із розвитку громад. Руслан Краплич, голова ради директорів Фундації ім. князів-благодійників Острозьких провів тренінгову сесію із розвитку благодійництва на базі осередків громадської активності.

Серед майстер-класів, які були представлені на Школі надзвичайно продуктивним став«Мультплощадка позитивних змін: анімація»під час якого учасники зробили 3 мультиплікаціних роліка у якості зразків. Майстер-клас провели Олександр Мітьков та Віталій Моргун, які реалізували однойменний проект спільно із колегами із Росії. У подальшому кожна організація зможе використати набуті знання для створення власних мультиків соціального спрямування.

Під час тренінгової сесії «Соціальний поворот у сучасному мистецтві», Марія Гончар розповіла про сучасні тенденції у мистецтві та можливості громадських організацій по співпраці із художниками, дизайнерами та архітекторами.

Тренінгова сесія “Соціальне телебачення. Регіональний аспект” стала своєрідною імпровізацією ток-шоу у прямому ефірі, на якому всі учасники мали нагоду зіграти певну роль та переконатися, що телебачення здатне вирішувати соціальні проблеми. Модераторами сесії виступили Олена Кваша таДарина Романська, які представляли Кіровоградську державну телерадіокомпанію.

Сергій Слинько із Черкаського обласного молодіжного ресурсного центру провів тренінгову сесію «Налагодження ефективної співпраці між Центрами місцевої активності, партнерами та спонсорами». На сесії учасники не лише дізналися про найефективніші способи співпраці із партнерами та залучення спонсорів, а й змогли обіграти подібні ситуації у формі рольових ігор.

Станіслав Черногор, учасник проекту, голова правління Фонду розвитку громади м. Краматорська: «Школа громадської участі» – для мене це по-перше маса позитивних вражень від того, що я зустрічаю своїх колег, які вже стали друзями, від того, що я бачу і дізнаюсь про те, чим займаються люди в інших регіонах України. Найкращі практики також намагаюся впроваджувати і обов’язково ділюсь власними напрацюваннями».

Під час участі на школі навчання пройшли 60 громадських активістів із 34 громад України, які вже активно працюють над розвитком не лише своїх громад, а й реалізують міжрегіональні проекти.
  • Руслан Краплич
  • Василь Полуйко
  • Майстер-клас від Олени Кваші та Дарини Романської

Комментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Валентина .«Мама весь час очікувала, що чорний «воронок» приїде і…
Скільки таких історій досі залишаються у сімейних колах!!! Іх необхідно оприлюднювати і писати- писати. Аби не…
Людмила .​НАТО й Україна: співдружність заради миру й безпеки: долаємо…
Вона ж наша зірочка! Олю, завжди рада)
Людмила .Що ви знаєте про НАТО? Вікторина на знання історії Альянсу…
Приємно, що стільки вірних відповідей!