Енергія літературознавчих осяянь професора Василя Марка

14.11.13, 10:00
Василь Марко
Василь Марко

Минулого тижня у залі для науковців бібліотеки КДПУ ім. В. Винниченка відбулася презентація нової книги відомого професора-літературознавця Василя Петровича Марка.

У залі зібралися учні професора, його колеги, аспіранти, студенти, щоб привітати автора і себе з черговою «дитиною» – мудрою книгою, що має назву «Аналіз художнього твору». Вона вийшла у видавництві «Академія» і має формат навчального посібника, рекомендованого Міністерством освіти і науки для студентів вищих навчальних закладів України.

Презентація книги Василя Марка
Презентація книги Василя Марка
У посібнику зібрано і узагальнено напрацювання кількох десятиліть роботи науковця. Перший розділ містить ґрунтовну теоретико-літературну базу, що озброює читача необхідним інструментарієм для розуміння таїни художнього слова. Три наступних розділи пропонують зразки аналізу понад сорока конкретних літературних творів, згрупованих за родами – «Художній світ лірики та ліро-епосу», «Грані епічного слова» та «На перехресті слова і дії».

Книга стане в нагоді всім, хто захоплюється літературою, читає її для себе чи викладає учням. Адже автор постає досвідченим провідником у світі художнього слова, ділиться своїми осяяннями і відкриттями. За його допомоги читач порине у таємничий світ лірики Т. Шевченка та І. Франка, П. Тичини і Л. Костенко, В. Симоненка і В. Стуса та багатьох інших.

Презентація книги Василя Марка
Презентація книги Василя Марка
Зануриться в глибини підтексту прози М. Коцюбинського і В. Стефаника, М. Хвильового і О. Довженка, О. Гончара і Гр. Тютюнника та ін. Наблизиться до розуміння літератури, що пишеться для театральної сцени на зразках творчості І. Тобілевича, Лесі Українки, В. Винниченка.

Наприкінці зустрічі слово узяв професор В. Марко, який щиро подякував усім за таку увагу до його праці, поділився деяким своїми знахідками і розкрив секрети своєї творчої лабораторії: «Звертайтеся до художнього тексту, лишайтеся з ним сам-на-сам, і тоді вам відкриється ключ до таїни слова».

автор - Олександр РатушнякКомментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Валентина .«Мама весь час очікувала, що чорний «воронок» приїде і…
Скільки таких історій досі залишаються у сімейних колах!!! Іх необхідно оприлюднювати і писати- писати. Аби не…
Людмила .​НАТО й Україна: співдружність заради миру й безпеки: долаємо…
Вона ж наша зірочка! Олю, завжди рада)
Людмила .Що ви знаєте про НАТО? Вікторина на знання історії Альянсу…
Приємно, що стільки вірних відповідей!