У сонячному сяйві: Виставка картин Олександра Демиденка

25.12.13, 11:00
автор - Олександр Володимирович Демиденко
автор - Олександр Володимирович Демиденко

Напередодні новорічних свят у Кіровоградському обласному художньому музеї відбулося відкриття персональної виставки живописних творів члена Національної спілки художників України Олександра Володимировича Демиденка «У сонячному сяйві».  Олександр Демиденко працює в напрямку реалістичного живопису. Провідною темою його творчості є пейзаж. Роботам  художника притаманні яскравість кольорів, гармонійне їх поєднання, теплий ліризм. Впевненим, невимушеним мазком він передає різнобарв’я оточуючого світу у всіх його  проявах: від стриманої палітри похмурого зимового дня до відкритих кольорів закарпатського сонця. Краєвиди митця наповнені світлом, повітрям - землю, небо, дерева, воду він пише насиченими кольорами, виявляючи найрізноманітніші відтінки природи…

На виставці представлено біля 60-ти живописних полотен, створені в період 2006-2013 рр., і які презентують різноманіття вияву творчого «Я» художника: і натюрморти «Троянди», «Весняний букет», «Півонії», і портрети «Дружина», «Чоловічий портрет», «Валерія», і, звісно, його Величність, пейзажі: «Світанок в Карпатах», «Смерековий ліс», «Біля ставка» і т.д. Під час відкриття виставки Олександр Демиденко передав до фондів Кіровоградського обласного художнього музею роботи «Натюрморт» (2011) та «Портрет дівчини на червоному тлі» (2013).

Олександр Володимирович Демиденко
Олександр Володимирович Демиденко
Біографія: Олександр Володимирович Демиденко народився 20 листопада 1966 року в м. Токмак Запорізької області. В рідному місті навчався в дитячій художній школі та студії образотворчого мистецтва під керівництвом викладача Вадима Бровченка. Випускник Дніпропетровського державного художнього училища імені Є.В.Вучетича (1988 р.). На формування світогляду й творчості юнака найбільше вплинули викладачі з фаху О.О.Фомін, І.Г.Остапенко, В.І.Матяш. В 1995 році закінчив художньо-графічний факультет Криворізького педагогічного інституту. З 1991 року мешкає у  м. Кіровограді. Вища художня освіта дала можливість у 1996-1999 рр. викладати спеціальні дисципліни на факультеті промислового дизайну Кіровоградського інституту регіонального управління та економіки. Також, протягом 2003-2012 рр. Олександр Володимирович був викладачем мистецького факультету Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка. Нині він є керівником гуртка,  допомагаючи студентам машинобудівного коледжу Кіровоградського національного технічного університету освоювати ази образотворчого мистецтва.

Олександр Демиденко - учасник обласних, всеукраїнських та міжнародних виставок. Із задоволенням брав участь у мистецькій акції-пленері «Кіровоградщина – очима художників» в Онуфріївському (2005 р.) та Олександрівському районах (2006 р.), Всеукраїнському пленері «Весна. Буковель - 2012» (Туристичний комплекс «Буковель», травень 2012 р.) та пленері «Перлина Закарпаття» (с. Кваси Рахівського району Івано-Франківської області, червень 2012 р.).

У своєму активі художник має чимало персональних виставок як у Кіровограді: 1993 р. – художній салон Кіровоградської обласної організації Національної спілки художників України, 1997 р.– Кіровоградське відділення Промінвестбанку, 2006 р. – художньо-меморіальний музей О.О.Осмьоркіна, 2009 р. – Кіровоградська обласна філармонія, так і в Києві: 2003 р. – Головний офіс компанії UMC, м. Київ; 2012 р. –  галерея-студія професійного мистецтва, народної творчості та декоративно-прикладного мистецтва «Колокіл».

Олександр Володимирович досить часто презентує свої живописні роботи в київських галереях «Лада», «Грифон»,«Ярославна», «Неф»,  «Арт Бойко. Глобус». Активно співпрацює з галереями Праги й Чехії. Також був нагороджений дипломом учасника проекту  «АвіАрт 2012», який проходив на борту літака АН «Мрія» у вересні 2012 року. Твори живописця зберігаються у Національному музеї народної архітектури та побуту України в Пирогово, Кіровоградському обласному художньому музеї, художньо-меморіальному музеї О.О. Осмьоркіна, Посольстві України в Російській Федерації (м. Москва) та численних приватних колекціях. В грудні 2013 року Олександра Демиденка було прийнято до Національної спілки художників України.

автор - Леся Дмітрієва, науковий співробітник відділу науково-просвітницької роботи Кіровоградського обласного художнього музею
  • Олександр Володимирович Демиденко
  • Олександр Володимирович Демиденко
  • Гості виставки

Комментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Валентина .«Мама весь час очікувала, що чорний «воронок» приїде і…
Скільки таких історій досі залишаються у сімейних колах!!! Іх необхідно оприлюднювати і писати- писати. Аби не…
Людмила .​НАТО й Україна: співдружність заради миру й безпеки: долаємо…
Вона ж наша зірочка! Олю, завжди рада)
Людмила .Що ви знаєте про НАТО? Вікторина на знання історії Альянсу…
Приємно, що стільки вірних відповідей!