Форум Громадських організацій, які працюють в галузі репродуктивного здоров’я та планування сім’ї

11.04.14, 12:29

У Києві триває Форум Громадських організацій, які працюють в галузі репродуктивного здоров’я та планування сім’ї. Організатор Форуму - Благодійний Фонд «Здоров’я жінки і планування сім’ї» зібрав представників більше ніж чотирьох десятків громадських організацій з усієї України, що працюють у напрямку адвокації, популяризації та інформування з питань зміцнення репродуктивного здоров’я, планування сім’ї, безпечних репродуктивних практик та захисту прав.

Цілі тисячоліття
Цілі тисячоліття
Із вітальним словом до учасників Форуму звернулися: Валентина Коломейчук, заступник начальника Управління охорони материнства, дитинства та санаторного забезпечення Міністерства Охорони Здоров’я України, Тетяна Растригіна, старший спеціаліст з управління проектами, Офіс програм з охорони здоров’я Агентства США з міжнародного розвитку / USAID, Галина Майструк, Голова Правління Фонду «Здоров’я жінки і планування сім’ї» та Павло Замостян, Заступник Представника Фонду народонаселения ООН в Україні.

&ft3 України сьогодні має прогресивне законодавство в сфері репродуктивных прав, яке є кращим, ніж законодавство інших, більш успішних країн. Втім, в Україні залишається багато проблем щодо доступу до послуг в сфері репродуктивного здоров'я і планування сім'ї.

Звичайно, держава не залишається осторонь ціє проблеми. В Україні діє Державна програма "Репродуктивне здоров’я нації" на період до 2015 року. Виконання цієї програми, звичайно, далеке від ідеалу, адже фінансується в основному лише один напрям - створення умов безпечного материнства. Проте, як зазначила заступник начальника Управління охорони материнства, дитинства та санаторного забезпечення Міністерства Охорони Здоров’я України Валентина Коломейчук, результати, досягнуті у виконанні програми навіть кращі, ніж очікували.

Так, в Україні збільшилась кількість нормальних пологів, збільшився потенціал медперсонала в роботі інтеграціі служб охорони репродуктивного здоров'я та планування сім'ї, медико-технологічні документи з медицинської допомоги наразі розробляються на основі доказової медицини.

Динаміка материнської смертності
Динаміка материнської смертності
Проте, у сфері репродуктивного здоров'я і планування сім'ї ще є над чим працювати, адже материнська смертність в Україні все одно залишається вищою, ніж в Європі. Також збільшується кількість випадків онкозахворювань, зокрема раком шейки матки, збільшується кількість вроджених вад у дітей.

Червона риска - Україна
Червона риска - Україна
Окремою проблемою є зростання кількості дітей, народжених ВІЛ-інфікованими жінками. В Україні такій дитині (а сучасні медичні технології дозволяють запобігти вертікальній передачі ВІЛ, тобто новонародженому не передаєтсья інфекція від матері) лише з 18 місяців можна встановити статус або зняти його – діагностіка не дозволяє зробити це раніше. В інших країнах цей підтвердження або зняття статусу можливе вже з 3-4 місяців.

Захід відбувся в Києві 10-11 квітня 2014 р. в рамках реалізації Благодійним Фондом проекту «Репродуктивне здоров’я в Україні» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку / USAID. Метою цього нового 3-річного проекту є підтримка заходів у галузі репродуктивного здоров'я та планування сім’ї, а також посилення компетенції та участі організацій громадянського суспільства у впровадженні діяльності з питань планування сім’ї та репродуктивного здоров’я в Україні.

Проект «Репродуктивне здоров’я в Україні» працюватиме у 2 основних напрямках:

1. вдосконалення нормативного середовища з метою сприяння успішній реалізації програм у сфері ПС/РЗ;

2. створення та підтримка постійно діючого форуму за участю провідних українських експертів, представників громадських організацій та всіх зацікавлених сторін, які підтримують не тільки медичний, а й суспільний, просвітницький та профілактичний компоненти ПC/РЗ.

В рамках 2-го напрямку проект передбачає:

 • створення Коаліції громадських організацій як освітньої та комунікаційної платформи для громадських організацій, що бажають підтримувати і сприяти профілактичним програмам планування сім’ї та репродуктивного здоров’я на рівні своїх громад;
 • реалізацію Програми малих грантів для посилення участі організацій громадянського суспільства у впровадженні програм ПС/РЗ та покращення інформаційно-просвітницької та профілактичної роботи в громадах на регіональному рівні;
 • для підвищення компетентності громадських організацій із зазначених тематик, проект надаватиме експертну підтримку та навчання у формі тренінгів, методологічного навчання та семінарів зі створення мережі й побудови партнерства, надання НУО можливостей участі у національних заходах (тематичних семінарах, конференціях), присвячених питанням РЗ/ПС;
 • розробка пакету адвокаційних інструментів для використання неурядовими організаціями та партнерами проекту з метою підтримки заходів ПC/РЗ на державному та регіональному рівнях.
 • Форум є першим заходом 2-го компоненту проекту і має на меті поінформувати громадські організації із зазначених тематик та налагодити інформаційний обмін між НУО. Зокрема, під час Форуму було анонсовано ініціативу створення Коаліції НУО, що працюють у сфері репродуктивного здоров’я і планування сім’ї.
  • Відкриття форуму
  • Цілі тисячоліття
  • Динаміка материнської смертності
  • Червона риска - Україна
  • Олена Микитась
  • Олена Панченко

  Комментарии

  Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
  Напишите ваш комментарий
  Комментарий:

  ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

  Юля .Гаряча лінія для консультацій з питань захисту прав дітей…
  Добрий вечір,мені потрібна ваша допомога
  Виктор .Комплекс "Хащуватська трагедія"
  Миле Хащувате, Серцю рідний край. Обрієм крилатий Бузький водограй. Небо синьооке, Сонцем на поріг. Відчуття глибоке…
  Татьяна .Point: Місце зустрічі змінити не можна
  Очень классная идея! Молодцы,что стараетесь для своих гостей!!!! удачи Вам и поскорее набирайте 15 000, я в вас верю....!!!!…