Carpathians concentrated: Шевченківський гай

У Шевченківському гаю не лише архітектура карпатська. Кайзервальд (таке ім’я має цей район міста лева) — всіяний багатьма ярами, видолинками, а також густим лісом. Тому, коли гуляєш тут – повне відчуття того, що ти – у Карпатах. Просто зконцентровані вони на порівняно невеликій ділянці. А все інше – вузькі стежки, ялини, тоненькі струмочки, папороть – справжнє. Навіть, комарі. Тому не зайвим буде якийсь засіб, щоб комахи не заважали милуватися музейними експонатами.

Ідея музея просто неба належить українському вченому Іларіону Свєнціцькому, який розпочав роботу ще у 20 роках минулого сторіччя. Були у нього однодумці, які відшукували по селах цікаві будівлі.
Одним з перших унікальних експонатів, який врятували від знищення була дерев'яна церква Св. Миколая з сели Кривка. Будівлю 1761 року вирішили розібрати, але мистецтвознавець Михайло Драган зумів переконати селян зачекати і, отримавши фінансову підтримку митрополита Андрея Шептицького в 1930 році церкву перевезли до Львову. А ще через 36 років перлина бойківської архітектури зайняла своє місце у новоствореному музеї.

Цікаво, що музейні працівники часто самі стають частиною експозиціЇ. Одягнені в національні костюми, вони вишивають чи прядуть, нагадуючи, що всі експонати – це частина життя, а не мистецтво для мистецтва.

Але найголовніше - після прогулянки дуже хочеться у справжні Карпати. Туди, де народилися всі ці дива...
Текст- Ольга Гріднєва, фото – Дмитро Дурач
Комментарии
Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!Что мне даст регистрация?