На Вінничині 12 реабілітаційних центрів, на Кіровоградщині – один?!
11.08.14, 9:00
Нещодавно у Вінниці відбулася міжнародна конференція, присвячена спроможності батьківських об’єднань представляти інтереси дітей та молоді із інвалідністю. Організовувала захід Національна Асамблея інвалідів України, Міжнародна мережа надавачів послуг для дітей та дорослих з інвалідністю SOFT Tulip (Нідерланди), а партнерами стали Вінницька обласна громадська організація «Асоціація захисту та допомоги інвалідам «Відкриті серця» та Британська Рада в Україні. На конференцію приїхали понад сто громадських організацій зі всієї України, у тому числі – із Кіровоградщини. Чотири дні всі жили у атмосфері цікавого спілкування в рамках насиченої програми.


Гостям запам’яталась екскурсія до соціальної майстерні для неповносправних, де усі побачили яскраві професійні поробки вихованців центру. Там досить плідно працює програма «Працетерапія», до якої залучено молодь від 18 років, а також планується на базі майстерні створити міні-гуртожитки для людей з інвалідністю (навіть вже проводяться будівельні роботи). Прогулянка по Вінниці та до історико-мемориального комплексу пам’яті жертв фашизму, перегляд шоу світломузичного фонтану «Рошен» надовго залишаться у нашіх серцях.

Також нас запросили обмінятись досвідом по роботі реабілітаційного центру. Дуже хотілося б, щоб влада нашої області разом з громадськими організаціями більше уваги приділяла проблемам дітей та дорослих з інвалідністю і ми теж приймали би гостей та гідно показували роботу, а не пасли задніх.

На цій конференції наша організація отримала величезний досвід роботи громадських організацій. В першу чергу надавати професійну психологічну допомогу сім’ям, які виховують дитину з інвалідністю, а особливо це потрібно татусям. Наголос треба ставити на допомозі татові психологічно прийняти дитину з інвалідністю та залучати його до активного життя сім’ї. Також потрібно створити “Батьківську платформу в онлайн режимі”.
Вагоме значення має формування позитивної громадської думки щодо людей з інвалідністю та їх родин. Необхідно проводити круглі столи, семінари та конференції щодо покращення якості життя наших родин. Залучати до тренінгів усю родину - дідусів та бабусь, братиків та сестричок, матусь та татусів. А акції та заходи громадських організацій, які опікуються дітьми з обмеженними можливостями мають бути інтегровані, де будуть запрошені й інші діти.

Комментарии
Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!Что мне даст регистрация?