Захист бездомних тварин у Кіровограді потрібен тільки громадським активістам

16.08.14, 17:00

Днями у " Кіровоградському прес-клубі" відбулась прес-конференція керівника громадської організації із захисту тварин «БІМ» Тетяни Кучерявої. Пані Тетяна на самому початку нагадала, що «БІМ» - це неприбуткова організація, а отже головна робота спрямована на залучення добровільних внесків і використання їх на стерилізацію та лікування тварин.

Тетяна Кучерява, фото - http://akulamedia.com/
Тетяна Кучерява, фото - http://akulamedia.com/
Тетяна Кучерява розповіла, що завдяки пожертвам як окремих кіровоградців, так навіть і юридичних осіб «БІМ» вже п'ять років рятує бездомних тварин та працює над тим, що їх було менше, займаючись стерилізацією собак.

- Зупинити потік безпритульних тварин у Кіровограді можна двома шляхами. Преший - це стерилізувати не 5 собак на тиждень як це робимо ми, бо на більше коштів немає, а принаймні 100-200 собак. Тоді через рік-два стерилізовані собаки вимруть, бо на вулиці тваринки довго не живуть.... А потік нових тварин, що їх викидають на вулиці кіровоградці, можуть зупинити тільки самі кіровоградці, - підкреслює Тетяна Кучерява. Вона розповіла, що завдяки невеликому гранту, що його свого часу отримала організація, вдалося за коротки період простерилізувати багато собак. Саме їх - з жовтими бірками на вухах, - бачать на вулицях кіровоградці. І вже самі починають телефонувати у «БІМ» із питаннями, де зробити цю операцію, скільки вона коштує. Пані Тетяна розповіла, що були випадки, коли мешканці багатоповерхівок скидалися грошима (сума операції та реабілітації сягає 2000 грн.), і стерилізували собак, які живуть у них у дворах.

Тетяна Кучерява і Вікторія Талашкевич, фото - http://akulamedia.com/
Тетяна Кучерява і Вікторія Талашкевич, фото - http://akulamedia.com/
- Шкода, але такі випадки поодинокі, хоча ми й проводимо широку просвітницьку роботу, роздаємо листівки, навіть читаємо уроки у школах і завжди радимо, до якого гарного ветеринара звернутися, коли до нас телефонують. Але у нас самих грошей на стерилізацію не так багато, тож радимо кіровоградцям залучати власні ресурси. Це і означає участь громадськості, - переконана Тетяна Кучерява. Вона розповіла, що чудовим місцем для збору коштів був минулого року кіровоградський Дендропарк, бо там завжди багато людей. Але цього року у організації із керівництвом парку виник конфлікт і «БІМ» заборонили збирати кошти на території парку.

Волонтери "БІМ", фото - http://akulamedia.com/
Волонтери "БІМ", фото - http://akulamedia.com/
- Ми кілька разів намагалися потрапити на зустріч до Лариси Онул, але так до неї нас і не пустили. Ми щоп'ятниці писали листи з проханням у суботу-неділю дозволити нам стояти у парку. Після десяти таких листів руки у нас опустилися, адже на листи ніхто не відповів і офіційного дозволу не дав, - розповідає пані Тетяна. Неофіційно громадським активістам пояснили, що проблема у тому, що волонтери влаштовують міні-ярмарки і продають хенд-мейд продукцію, виручені кошти направляючи на лікування тварин, а на це жалілись орендарі торгових кіосків, які теж продають всілякий дріб'язок виробництва Китаю, соціальної місії не несуть, зате платять оренду.

- Нас просили не продавати вироби, але нам просто соромно «клянчити» гроші у кіровоградців. Ми пропонуємо взамін браслети власного виробництва, або значки, або іграшки, щоб людина відчувала, що ми не жебраємо, а заробляємо, - пояснює Тетяна Кучерява. Наразі у вихідні дні волонтери «БІМ» збирають кошти у центральному сквері, або у парку Ковалівський, хоча там людей набагато менше....Комментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Юля .Гаряча лінія для консультацій з питань захисту прав дітей…
Добрий вечір,мені потрібна ваша допомога
Виктор .Комплекс "Хащуватська трагедія"
Миле Хащувате, Серцю рідний край. Обрієм крилатий Бузький водограй. Небо синьооке, Сонцем на поріг. Відчуття глибоке…
Татьяна .Point: Місце зустрічі змінити не можна
Очень классная идея! Молодцы,что стараетесь для своих гостей!!!! удачи Вам и поскорее набирайте 15 000, я в вас верю....!!!!…