«Одеські мотиви» Леонтія Жаренка

28.08.14, 10:00

Днями у Кіровоградському обласному художньому музеї відкрилася експозиція творів художника-земляка Жаренка Леонтія Семеновича (1899-1977).

Живописець та графік - Леонтій Семенович Жаренко (псевдонім – Жей) народився 23 серпня 1899 року у м. Єлисаветграді. З 1934 по 1938 роки навчався в Одеському художньому училищі, де його вчителями були Данило Крайнєв та Олександр Шовкуненко. Працював у галузі станкового живопису, переважно в техніці акварелі.

З 1935 року брав участь у республіканських і всесоюзних виставках. Відкривав свої персональні виставки в Одесі (1964), Миколаєві (1965), Херсоні (1969). У 1973 році роботи художника експонувались на виставці у Марселі (Франція). Жаренко Леонтій Семенович був учасником Великої Вітчизняної війни, удостоєний численних бойових нагород.

З 1938 по 1944 роки та з 1945 по 1949 роки – викладав в Одеському художньому училищі. Пішов з життя Л.С.Жаренко 23 квітня 1977 року у м. Одесі. Провідною темою у творчості художника був образ рідного краю та міста, яке стало його другою Батьківщиною – південної перлини, приморської Одеси, в якій художник прожив практично все своє життя.
Писав і пейзажі, в яких присутній не тільки чудовий краєвид, а й сам митець з його любов’ю до усього, що пов’язано з його Батьківщиною, та бажанням відобразити єдність людини з природою. Леонтій Семенович прагнув наділити море і небо, трави і землю, квіти і вітер своїми власними думками та почуттями. Він захоплено пише Одесу - місто у всій його красі: колоритні вулички, кам’янисті береги, пам’ятні місця, затишні пляжі.
У 2009 році, вперше в стінах Кіровоградського обласного художнього музею, в залі художників-земляків з нагоди 110-ої річниці від дня народження була відкрита експозиція творів художника. В експозиції, з нагоди 115-ої річниці художника, представлені його графічні твори, які були передані до фондів Кіровоградського обласного художнього музею (картинної галереї) Одеською організацією Спілки художників СРСР у 1978 році. Це пейзажі, виконані в техніці акварелі: «Селище Аркадія. Набережна» (1958), картина із серії «Селище, яке зникло. Площа мрії» (1958), «Вечір. Берег поблизу Великого Фонтану» (1960), «Вечір. Скелі поблизу Великого Фонтану» (1961) та робота, написана простим олівцем «Човни на Кошевій» (1943).

Автор - зберігач фондів І категорії Кіровоградського обласного художнього музею О.В.Шаповал



Комментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Валентина .«Мама весь час очікувала, що чорний «воронок» приїде і…
Скільки таких історій досі залишаються у сімейних колах!!! Іх необхідно оприлюднювати і писати- писати. Аби не…
Людмила .​НАТО й Україна: співдружність заради миру й безпеки: долаємо…
Вона ж наша зірочка! Олю, завжди рада)
Людмила .Що ви знаєте про НАТО? Вікторина на знання історії Альянсу…
Приємно, що стільки вірних відповідей!