​«Поводир» - шлях для незрячих у кінотеатр

31.10.14, 15:00

Такий вид мистецтва як кіно все набуває і набуває популярності. Але разом з тим, це нові вимоги до впровадження новітніх технологій. Адже звичайне кіно без спецефектів ми залюбки подивимося вдома з чашкою кави. Зовсім інша справа піти у кінотеатр. І насамперед віддаєш перевагу звуковим спецефектам, до того ж це чудова можливість поспілкуватися з друзями.

Тому члени обласної громадської інвалідів «Народна академія творчості інвалідів» вирішили завітати до «Порталу», куди привезли кінострічку «Поводир». Про цей фільм знали давно і з нетерпінням очікували його. Адже з тими проблемами, які підняті у цьому фільмі люди з обмеженими можливостями постійно зустрічаються у своєму повсякденному житті. Це саме їм, людям з втраченим зором, часто доводиться відмовляти собі у такому чудовому мистецтві, як кіно.

Режисер фільму Олесь Санін радо зустрів інвалідів по зору і навіть передбачив для них спеціальну апаратуру, за допомогою якої сліпі дізнавались що ж відбувається на екрані. Їх мінімальний зір важко окреслював силуети на великому екрані, але маленький апарат розповідав усе. По закінченню фільму, я мала можливість поспілкуватися з представниками Олександрійського УТОС і вони розповіли, що вражені чуйним ставленням. «Ми відчули себе повноцінними глядачами, які можуть ходити у кінотеатри, бачити картини. Ми навіть забули, що маємо якісь вади зору. Ми дякуємо Е.Небесній, що вона та члени її організації запросили нас на перегляд кіно. Тепер ми знаємо, що означає фраза» давай сходимо у кінотеатр. Велика подяка і кінотеатру «Портал». А найбільше шанування Олесю Саніну, який розповів про таку цікаву подію в історії України та талановитих кобзарів».
Приємно було дізнатись, що деякі ролі виконували люди з інвалідністю по зору. Адже це і вирішення питання розвитку природних здібностей і робочі місця. Будучи талановитими співаками, представники Олександрійського УТОСу навіть подарували пісню славетному режисеру.
«Наші люди з обмеженими можливостями не просто талановиті. Вони вміють співати і грати на музичних інструментах, маючи вади слуху, зору, вміють малювати без рук і танцювати на візках. Нам потрібні такі фільми, як «Поводир» адже вони не тільки розповідають про проблеми, а й презентують силу нашого таланту. Ми міцні духом люди і готові своєю силою ділитися з іншими», підсумувала голова обласної організації інвалідів «Народна академія творчості» Е.Небесна.


автор - Ольга Ніколаєвська




Комментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Валентина .«Мама весь час очікувала, що чорний «воронок» приїде і…
Скільки таких історій досі залишаються у сімейних колах!!! Іх необхідно оприлюднювати і писати- писати. Аби не…
Людмила .​НАТО й Україна: співдружність заради миру й безпеки: долаємо…
Вона ж наша зірочка! Олю, завжди рада)
Людмила .Що ви знаєте про НАТО? Вікторина на знання історії Альянсу…
Приємно, що стільки вірних відповідей!