Прозора загроза кіровоградців

19.02.15, 16:00

Працівники регіонального представництва всеукраїнської екологічної громадської організації «Мама-86» провели незалежну експертизу кіровоградської води з різних популярних джерел постачання. Вода – це запорука здоров’я та безпечної життєдіяльності людини. Щодня ми повинні вживати не менше 2 літрів води. Окрім цього, кожний день пересічний українець готує їжу, миє посуд, виконує гігієнічні процедури тощо. Усе перелічене не можливе без питної води, яка потрапляє до наших квартир через міський водопровід або набирається місцевими жителями з доступних природних джерел.

За міжнародними законами кожна людина має право на забезпечення себе необхідними продуктами харчування, у тому числі чистою водою. Це право кожної людини на здоров’я та безпечне життя. Гарантом цього права для українців є влада та законодавство України. Але чи все так прозоро та правильно?

У грудні місяці 2014 року громадська організація КМО ВЕГО «Мама-86» провела експертизу декількох місць постачання води. Зразки були взяті з колодязних джерел на вулицях Мотокросній 45, яка знаходиться поруч з міським сміттєзвалищем та Криничуватій 1, за цією адресою знаходиться усім відоме джерело св. Данила. А також на перехресті вулиць Ленінградської та Сако-Ващетті. Для більш ґрунтовного аналізу до перевірки надали зразки безпосередньо з водопроводу на вулицях Попова к.2 (район Космонавтів) та Кургана 36/18 (район Олексієвки).

Що ми отримали у результаті? Вода з колодязя на Мотокросній насичена ураном та радоном. Елементи, які активно сприяють росту ракових клітин. Також у перевірених такого роду джерелах перевищена норма вмісту нітратів, сульфатів, високий показник жорсткості та лужності. Причиною цьому може бути викиди побутових та промислових відходів, недбалість у ремонті каналізації, переобтяження ґрунту азотними добривами тощо. Кіровоградцям це загрожує хворобами шлунково-кишкового тракту, серцево-судинної та нервової систем. Вода переобтяжена нітратами особливо шкідлива вагітним жінкам та маленьким дітям та загрожує хронічними хворобами. У той же час занадто жорстка вода дуже швидко псує нагрівальні прилади, наприклад, електричні чайники, пральні машини, бойлери та багато іншого. Речі, на які ціни ростуть щодня.

Незважаючи на те, що водоканал «Дніпро-Кіровоград» повинен регулярно перевіряти якість питної води і опубліковувати правдиві данні на офіційному сайті. Це визначає Водний кодекс України (стаття 13, 58) Зразки, що були взяті безпосередньо з-під крану, не втішають своїми результатами. Експертиза виявила перевищену норму аміаку, що означає присутність у воді біологічних з’єднань, скоріш за все людських фекалій. Чи каналізаційні труби знаходяться у плачевному стані, чи у місцях очистки настільки недбало працюють, але такий стан комунальної води обурює. Окрім того, незважаючи на відмову світовим товариством від технологій очищення води хлором, наші державні службовці не бачать у цьому нічого поганого і продовжують використовувати застарілі технології, випробовуючи наше з вами здоров’я на міцність. У той же час хлор є першопричиною захворювань шкіри, слизової оболонки носа, горла та очей, а також викликає серйозну алергічну реакцію. Виникають закономірні питання. Чи заслуговують жителі Кіровограда, що регулярно платять за житлово-комунальні послуги, на таку якість питної води? Коли українців не будуть обмежувати у їхніх правах? Чому держава не турбується про здоров’я власних громадян? Що змусить владу зацікавитись плачевним стан екології нашого міста? За для правильної оцінки ситуації екологічна громадська організація КМО ВЕГО «Мама-86» у березні цього року планує повторно провести експертизу. Будемо сподіватись, що до цього часу стан води покращиться.

Джерело інформаціїКомментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Валентина .«Мама весь час очікувала, що чорний «воронок» приїде і…
Скільки таких історій досі залишаються у сімейних колах!!! Іх необхідно оприлюднювати і писати- писати. Аби не…
Людмила .​НАТО й Україна: співдружність заради миру й безпеки: долаємо…
Вона ж наша зірочка! Олю, завжди рада)
Людмила .Що ви знаєте про НАТО? Вікторина на знання історії Альянсу…
Приємно, що стільки вірних відповідей!