У Кіровоградській області втрати через витоки води і тепла досягають 917 млн. гривень на рік

03.04.15, 14:00

У Кіровоградській області втрати через витоки води і тепла досягають 917 млн. гривень на рік, а загалом по Україні цей показник становить понад 90 млрд. гривень. Зокрема, втрати при транспортуванні гарячої води від котелень до житлових будинків у Кіровоградській області, а також втрати тепла через неутеплені стіни і старі вікна досягають 781 млн. гривень. Втрати від витікання води на аварійних ділянках трубопроводів оцінюються ще в 136 млн. гривень. Такі оцінки отримані в ході дослідження, проведеного Федерацією роботодавців України.

З 1 квітня тарифи на гарячу воду у всіх регіонах України будуть підвищені на 55-57%, на опалення - на 73%. З 1 травня тарифи на водопостачання та водовідведення зростуть на 12-100% залежно від регіону.

В аварійному стані перебувають близько 60% водопроводів, а ступінь зносу системи опалення в Україні в середньому досягає 35-40%. За обсягом витоків води і тепла Кіровоградська область займає 20 місце серед областей України, а довжина аварійних трубопроводів в області становить 1,4 тис. км. Найбільші втрати відбувалися в Київській (11% від сумарної вартості втрат води і тепла), Львівській (9,6%), Дніпропетровській (9,5%), Харківській (8,42%) областях. До початку бойових дій на Сході України на Донецьку область припадало 12% всіх втрат, на Луганську – 9%. Найменші втрати в Тернопільській (0,5%), Чернівецькій (0,4%) та Закарпатської (0,1%) областях. Надалі із зростанням зносу комунальних систем частка втрат в собівартості послуг – холодного та гарячого водопостачання, водовідведення та опалення – буде і далі зростати.

«Якщо буде проведена комплексна модернізація комунальної інфраструктури, і втрати будуть знижені, можна говорити про переоцінку тарифів на комунальні послуги у бік зменшення. Підвищення тарифів для компенсації, в тому числі, втрат через зношування водопроводів, не вирішують проблему», – підкреслив Голова Федерації роботодавців України Дмитро Фірташ. За його словами, Агентство модернізації України, створене за ініціативи Федерації роботодавців і найбільших профспілкових організацій, розробляє комплексний план модернізації інфраструктури. Для реалізації реформ і виконання плану буде створено інвестиційний фонд у розмірі 300 млрд. доларів.

текст - Євген Смаглюк, Директор департаменту інформаційної політики Федерація роботодавців УкраїниКомментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Валентина .«Мама весь час очікувала, що чорний «воронок» приїде і…
Скільки таких історій досі залишаються у сімейних колах!!! Іх необхідно оприлюднювати і писати- писати. Аби не…
Людмила .​НАТО й Україна: співдружність заради миру й безпеки: долаємо…
Вона ж наша зірочка! Олю, завжди рада)
Людмила .Що ви знаєте про НАТО? Вікторина на знання історії Альянсу…
Приємно, що стільки вірних відповідей!