Концертом «Весна і осінь генія землі» Кіровоград вшанував Тараса Шевченка

25.05.15, 10:00

Минулого тижня, у рамках роботи «Мистецької вітальні», у стінах обласного художнього музею у Кіровограді відбувся театралізований концерт до Дня пам’яті поета-лірика Тараса Шевченка «Весна і осінь генія землі».

За ініціативи відомого на теренах нашої області поета, художнього керівника Будинку культури «Авіатор», директора центру «Кіровоградщина авіаційна» Миколи Івановича Барабулі була запропонована хвилююча літературно-музична композиція, в якій глядачі змогли побачити і відчути Шевченка не тільки як бунтаря, але й тонкого лірика, закоханого у свій рідний край, мальовничу природу й українську пісню, слово.

У виконанні хорового ансамблю курсантів Кіровоградської Льотної Академії Національного авіаційного університету та ансамблю народного співу «Чиста криниця» Будинку культури «Авіатор» прозвучали поетичні твори Тараса Шевченка, які доповнювалися українськими народними піснями «Там, де Ятрань круто в’ється», «Чом ти не прийшов», «Ой, на горі там женці жнуть», «Ой, у вишневому саду…» та ін.

Всі номери супроводжувалися майстерно підібраним відеорядом, який складався з уривків художніх фільмів, репродукцій відомих художників, світлин фотографів, які показують квітучу Україну та її співучий народ – українців. Закінчився театралізований концерт спільним виконанням державного гімну «Ще не вмерла Україна», який був завершальним акордом цього яскравого дійства.

Символічно, що цей патріотичний захід відбувся напередодні Дня перепоховання Т.Г.Шевченка на Чернечій (Тарасовій) горі. Адже ця подія є справжнім національним святом для кожного свідомого українця. В цей день ми ще раз згадуємо свого великого Кобзаря, генія і пророка, який все своє свідоме життя вболівав за долю України та її майбуття:

…Та не однаково мені, Як Україну злії люде
Присплять, лукаві, і в огні Її, окраденую, збудять…
Ох, не однаково мені

Леся Дмітрієва, науковий співробітник відділу науково-просвітницької роботи Кіровоградського обласного художнього музею
Комментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Вікторія .Ипподром КСК "Княжий двор"
Людмило, телефонуйте будь ласка на іподром - тут це новинний сайт, а не сторінка компанії: (050) 235-80-56
Вікторія .Научись танцевать ТВЕРК
Марино, запис - за тел.: (093) 409 87 31, (095) 647 00 59
Игорь .Юристи служби зайнятості розповіали про особливості претензійно-позовної…
Деякі центри зайнятості сумістно з пенсійним фондом невірно обчислюють страховий стаж а саме війсковослужбовцям…