Згадаймо, як вони наближали Перемогу

03.09.15, 14:00

Днями у Кіровоградському обласному художньому музеї розгорнуто експозицію «Вони наближали Перемогу», присвячену 70-річчю закінчення Другої світової війни.

Відзначення нашою державою 2 вересня як Дня завершення Другої світової війни – питання принципове, оскільки, по-перше, це долучає нас до європейського бачення історії та європейського світогляду, які кардинально відрізняються від радянської міфології. А по-друге, ми не маємо право забувати про активну участь українців в розгромі фашистської армади у Європі та японської самурайської армії на Далекому Сході. Тим більше – в умовах Вітчизняної війни з черговим агресором, який маскуючись за красивою назвою «Руський мир», став на шлях відродження фашизму, мілітаризму та імперіалізму, поставивши увесь світ перед загрозою Третьої світової війни.

Основна концепція відкритої в обласному художньому музеї експозиції «Вони наближали Перемогу» - показати роботи художників-земляків, які пройшли дорогами Другої світової війни, зробивши не тільки вагомий внесок в перемогу над європейським фашизмом і нацизмом, а й поховавши амбіціозні імперські плани тогочасної Японії. Зрозуміло, що воєнна тематика стала пізніше однією із головних тем у творчості цих майстрів пензля. Саме вона і переважає в презентованій експозиції «Вони наближали Перемогу».

Відвідувач музею зможе побачити картини Миколи Гнатовича Бондаренка «Ветерани» (1982), Олександра Семеновича Логвинюка «Переможець» (1988), Віталія Семеновича Колесніченка «Була страшна війна» (2007). Одою трударям війни можна вважати і чудову картину Володимира Олександровича Федорова «Портрет учасника звільнення міста Кіровограда М.Калєхова» (1985). В експозиції представлені також виконані олівцем малюнки Федорова, на яких зображені його фронтові побратими, та бойові нагороди митця.

Частину експозиції склав цікавий інформаційно-ілюстративний матеріал, який висвітлює життєвий та творчий шлях наших славетних художників-земляків, чий військовий подвиг є прикладом для наслідування, тим більше - в умовах чергової агресії проти нашої Батьківщини.

Олег Юрченко – старший науковий співробітник Кіровоградського обласного художнього музеюКомментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Валентина .«Мама весь час очікувала, що чорний «воронок» приїде і…
Скільки таких історій досі залишаються у сімейних колах!!! Іх необхідно оприлюднювати і писати- писати. Аби не…
Людмила .​НАТО й Україна: співдружність заради миру й безпеки: долаємо…
Вона ж наша зірочка! Олю, завжди рада)
Людмила .Що ви знаєте про НАТО? Вікторина на знання історії Альянсу…
Приємно, що стільки вірних відповідей!