Петриківський розпис - це просто і цікаво

24.09.15, 12:00

17 вересня 2015 року у відділі Кіровоградського обласного художнього музею - картинній галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна», у рамках «Творчої майстерні» був проведений майстер-клас із петриківського розпису.

Майстер-клас відвідали слухачі Кіровоградського інституту розвитку людини «Україна» з Вищої народної школи та відвідувачі галереї, які завітали з до нашого музею метою пізнання тонкощів петриківського розпису. Вони по новому відкрили для себе декоративно-орнаментальне народне малярство, познайомилися з петриківським розписом, дізналися про його історію, ознайомилися з способами виконання, створенням орнаментального візерунку та орнаментальної композиції в цілому.

Учасники майстер-класу спочатку виконували вправи із «петриківки» а після, створили власну картину у цій самобутній техніці. Відкривши по новому петриківський розпис у слухачів Вищої народної школи сформувалася думка про цей вид мистецтва не лише, як про народне мистецтво, що зберігає традиції оздоблення українського житла, але й сучасний живопис, який розвивається та набуває нових рис. На сьогоднішній день мистецтво «петриківки» є визнаним у всьому світі.

Нещодавно Петриківський розпис було включено до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО. Це поки що єдина форма культурної спадщини України, що потрапила до цього списку.

Богдан Мороз – художник І категорії відділу музею - картинної галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна»
Комментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Вікторія .Гаряча лінія для консультацій з питань захисту прав дітей…
Доброго дня! Це ви пишете на інформаційний новинний сайт. Якщо вам потрібна вам допомога - телефонуйте Номер 116111…
Светлана .Частный зоопарк в селе Озера НЕ РАБОТАЕТ
Здравствуйте, а вы не знаете сейчас зоопарк работает???
Alena B.​Серебряное озеро (Скала)
Добрый день!Принимаем с маленькими воспитанными питомцами!!