Хто отримає цього року премію імені Олександра Осмьоркіна?

18.11.15, 16:00

В художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна презентовано виставку творів претендентів на здобуття обласної премії в сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна у 2015 році.

автор - Андрій Кадигроб
автор - Андрій Кадигроб
Обласна премія в сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна заснована Кіровоградською обласною радою в 2005 році на клопотання Кіровоградської обласної організації Національної Спілки художників України і встановлюється у трьох номінаціях: «національна традиція», «новітні спрямування», «мистецтвознавство та історія мистецтв».
автор - Андрій Кадигроб
автор - Андрій Кадигроб
Цьогорічними номінантами на здобуття премії є:
- в номінації «національна традиція» - Кіровоградська обласна організація НСХУ запропонувала до розгляду журі творчі доробки А.М.Кадигроба як такі, що наслідують традиції реалістичної школи сучасного українського живопису, а рада відділу культури і туризму Ульяновської райдержадміністрації Кіровоградської області твори різних років самодіяльного художника С.П.Степанюка;
- в номінації «новітні спрямування» - художньо-меморіальний музей О.О.Осмьоркіна подав оригінальні твори А.В.Хвороста, що втілюють нонконформістські форми світогляду в сучасному образотворчому мистецтві нашого краю;
- в номінації «мистецтвознавство та історія мистецтв» - за пропозицією науково-методичної ради Кіровоградського обласного художнього музею маємо творчий колектив у складі: Т.О.Ткаченко (директор музею), В.Г.Ноженко (головний зберігач фондів) та А.Д.Кімнатний (завідувач відділом - картинної галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна») за створення друкованого проекту – комплекту листівок «Кіровоградщина очима художників», який презентує репродукції творів відомих художників-земляків починаючи від ХІХ ст. і до сучасності із зібрання музею.

автор - Андрій Кадигроб
автор - Андрій Кадигроб
Слід відзначити, що художники А.М.Кадигроб та А.В.Хворост добре знані в місті Кіровограді. Так, Андрій Кадигроб відомий як активний учасник та куратор художніх проектів «Диво-писанка» та «Диво-птах» в рамках Всеукраїнського фестивалю «Парад вишиванок», а також як ініціатор проведення щорічного Великоднього благодійного аукціону творів образотворчого мистецтва.

Закінчивши у 2005р. видавничо-поліграфічний факультет Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут», він успішно реалізує себе і як живописець. У 2006р. став лауреатом Премії Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України в номінації «за творчі досягнення». Його мистецькі пошуки в області реалістичного живопису, продовжують традиції, що склалися в українському образотворчому мистецтві в 1980-х рр. Для його пейзажних та натюрмортних композиційних мотивів характерні простота сюжету, барвиста насиченість, відвертість кольорової гами. У своїх творах він неначе хоче зафіксувати на полотні миттєві сплески світла, що перетворюють буденні сюжети в яскраві осередки природного середовища.

автор - Андрій Хворост
автор - Андрій Хворост
А ось Андрій Хворост, який нещодавно, до речі, обраний головою правління Кіровоградської обласної організації Національної Спілки художників України, є відомим художником-дизайнером, недаремно ж у 2009р. був представлений на Міській дошці пошани в номінації «Кращий дизайнер року». Випускник Дніпропетровського державного художнього училища ім. Є.В.Вучетича (1987р.) та Української академії друкарства у м. Львові (1995р.), він активно займається мистецтвом екслібрису (художнього знаку) і є учасником престижних міжнародних виставок екслібрису - «21 СТОЛІТТЯ», м. Париж (Франція) та «Theatre and life», м. Вільнюс (Литва), а також розробляє своє бачення живописної картини. Його творчість можна характеризувати як нонконформізм нової хвилі.
автор - Андрій Хворост
автор - Андрій Хворост
Пройшовши шлях від книжкової графіки та графічного дизайну до живопису, він органічно переносить на полотно і елементи їхньої мови, створюючи особливий світ власних образів. Через так звану «зовнішню простоту» художник провокує глядача до роздумів над проблемами сучасності, часто в його композиціях знаходимо особистий іронічний погляд на культ «споживання життя», який продукує сучасне інформативне суспільство.

автор - Сергій Степанюк
автор - Сергій Степанюк
Творчість самодіяльного митця з Ульяновки Сергія Степанюка - це своєрідна суміш української традиції народної картини і великого бажання освоїти професійне ремесло художника. Але, на мою думку, досить складно знайти порівняльні характеристики художника, який має професійну освіту і самоука (звісно, якщо він не геній). Щоб змінити ситуацію, треба створювати окрему номінацію або окрему премію, яка б охоплювала творців самодіяльного та наївного мистецтва, адже наївне мистецтво - це особливий, самобутній світ безпосереднього сприйняття і художнього відтворення життя, в якому головним є не майстерність чи інноваційна ідея, а особиста чуттєвість і відвертість художнього виразу. І все ж всім митцям-номінантам щиро бажаємо перемоги в здобутті престижної мистецької премії, а шанувальників образотворчого мистецтва запрошуємо відвідати виставку їх творів, презентовану в художньо-меморіальному музеї відомого художника і педагога Олександра Осмьоркіна.

В художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна презентовано виставку творів претендентів на здобуття обласної премії в сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна у 2015 році.


Андрій Надєждін, провідний науковий співробітник художньо-меморіального музею О.О.Осмьоркіна
  • автор - Андрій Хворост
  • автор - Андрій Кадигроб
  • автор - Андрій Кадигроб
  • автор - Андрій Кадигроб
  • автор - Андрій Хворост
  • автор - Сергій Степанюк
  • автор - Андрій Хворост

Комментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Юля .Гаряча лінія для консультацій з питань захисту прав дітей…
Добрий вечір,мені потрібна ваша допомога
Виктор .Комплекс "Хащуватська трагедія"
Миле Хащувате, Серцю рідний край. Обрієм крилатий Бузький водограй. Небо синьооке, Сонцем на поріг. Відчуття глибоке…
Татьяна .Point: Місце зустрічі змінити не можна
Очень классная идея! Молодцы,что стараетесь для своих гостей!!!! удачи Вам и поскорее набирайте 15 000, я в вас верю....!!!!…