У музеї провели вечір пам’яті Бориса Мозолевського

08.02.16, 10:00

Днями у відділі Кіровоградського обласного художнього музею – картинній галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна» відбулася непересічна подія – вечір пам’яті «Згадуючи Мозолевського», присвячений 80-річчю з дня народження видатного археолога, письменника і поета Бориса Миколайовича Мозолевського (1936-1993).

Борис Миколайович Мозолевський – людина-легенда, що належить до славетної когорти так званих «шестидесятників», яких відрізняє особливе світосприйняття, свободолюбство та активна громадянська позиція. Він - автор чисельних поетичних збірок, пронизаних не тільки любов’ю до України, а й осмисленням її історичного минулого та сучасності. Але найбільшого визнання Мозолевський досяг завдяки наполегливій та жертовній діяльності на археологічній ниві. Саме він у 1971 році очолив археологічну експедицію, якій судилося зробити сенсаційну знахідку – розкопати багате скіфське поховання, серед скарбів якого була й славнозвісна золота Пектораль, виконана, без перебільшень, золотими руками грецьких майстрів.
Учасники заходу переглянули науково-популярний фільм «Пектораль. Повернення», який розкрив присутнім дивовижну, майже – детективну, історію знаходження унікальної археологічної знахідки, яка за висловом самого Мозолевського є «розгорнутою симфонією про життя скіфського суспільства». Цікавою складовою вечора пам’яті стали виступи шанувальників Мозолевського та особисто знайомих з ним людей. Серед таких необхідно відзначити заступника голови Кіровоградської обласної ради Ігоря Степуру та заслуженого журналіста України, мистецтвознавця Броніслава Куманського, які не тільки розкрили багато цікавих життєвих сторінок Бориса Миколайовича, а і віддали належне його поетичному дару.

Лунали вірші Мозолевського, що не втратили своєї актуальності і понині. Чого тільки вартий вірш «Яничари» в умовах військової агресії на Сході нашої держави! Необхідно відзначити, що даний захід став не тільки даниною пам’яті Борису Мозолевському, а й мав неабияке патріотично-виховне значення, оскільки розкривав життєвий шлях і професійні досягнення людини-патріота. Про таких прийнято казати «Вони живуть з Україною в серці». І це повинно стати гідним прикладом для наслідування прийдешнім поколінням українцям.
Олег Юрченко - старший науковий співробітник відділу науково-просвітницької роботи Кіровоградського обласного художнього музею



Комментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Валентина .«Мама весь час очікувала, що чорний «воронок» приїде і…
Скільки таких історій досі залишаються у сімейних колах!!! Іх необхідно оприлюднювати і писати- писати. Аби не…
Людмила .​НАТО й Україна: співдружність заради миру й безпеки: долаємо…
Вона ж наша зірочка! Олю, завжди рада)
Людмила .Що ви знаєте про НАТО? Вікторина на знання історії Альянсу…
Приємно, що стільки вірних відповідей!