Городяни на Благовіщення весну зустрічали

10.04.16, 16:00

Одне з найцікавіших православних свят у період Великого Посту – Благовіщення. Кажуть, що на Благовіщення сонце сходить, радіючи весні й теплу, переливається всіма кольорами веселки й «танцює» над горизонтом. Впевнитися в цьому змогли гості Собору Благовіщення Пресвятої Богородиці. День видався напрочуд теплим і тому у Соборі Благовіщення Пресвятої Богородиці 7 квітня було дуже людно. Після святкової літургії прихожан і гостей частували кашею, чаєм.

Але справжнім дивом для багатьох стала програма «На Благовіщення зустрічаємо весну», яка відбулася за ініціативи керівника Кіровоградської обласної організації інвалідів «Народна академія творчості» Ельміри Небесної. Співорганізатором свята були священики Собору Благовіщення Пресвятої Богородиці, які не тільки організували частування, а й святкову програму.
Дійство розпочалася з святкового концерту, який влаштували учні недільної школи Собору Благовіщення Пресвятої Богородиці та талановиті діти з обмеженими можливостями. Пісні і виставу змінив майстер-клас, який провели учні та студенти Кіровоградського інституту сучасних знань та коледжу на чолі з старшим викладачем кафедри дизайну Іриною Зантарія. Птахи, яких виготовили усі разом, мали злетіти у вирій разом з білими горлицями.
До речі, їх таки запустили біля фонтану разом з служителями Собору Благовіщення Пресвятої Богородиці та настоятелем протоієреєм Євгеном Назаренко. Адже у цей день здавна існував звичай випускати на волю пташок: «Щоби співали на волі, Бога прославляли та просили щастя-удачі тому, хто їх випустив». Завершилося свято частуванням та пісенним вернісажем від священика Івана Верескуна. Усі, хто став свідком такого заходу відзначили, що такого неперевершеного дійства давно не бачили і надали свої пропозиції у проведенні майстер-класів. А ще було чимало побажань та гарних слів на адресу організаторів.

Організатором свята «На Благовіщення зустрічаємо весну» стали Кіровоградська обласна громадська організація інвалідів «Народна академія творчості» на чолі з Ельмірою Небесною та священик Собору Благовіщення Пресвятої Богородиці Іван Верескун. Учасниками свята були благодійна організація «Милосердя» на чолі з Аллою Лелекою, учні спеціалізованої школи для слабочуючих дітей №3, будинок сімейного типу «Наш дім» та усі гості Храму.

автор - Ольга Ніколаєвська, Кіровоград
Комментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Валентина .«Мама весь час очікувала, що чорний «воронок» приїде і…
Скільки таких історій досі залишаються у сімейних колах!!! Іх необхідно оприлюднювати і писати- писати. Аби не…
Людмила .​НАТО й Україна: співдружність заради миру й безпеки: долаємо…
Вона ж наша зірочка! Олю, завжди рада)
Людмила .Що ви знаєте про НАТО? Вікторина на знання історії Альянсу…
Приємно, що стільки вірних відповідей!