Де і як на Кіровоградщині отримати посвідчення водія?
Порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами визначено відповідним положенням, яке затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 08.05.1993 № 340.
Так, особи допускаються до керування транспортними засобами за наявності у них національного посвідчення водія України на право керування транспортними засобами відповідної категорії.
Національне посвідчення водія України на право керування транспортними засобами відповідної категорії дійсне протягом 30 років з дати його видачі.
В той же час, перед тим, як звертатися до навчального закладу, який здійснює підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів, необхідно визначитися з категорією транспортного засобу, оскільки право на керування транспортними засобами надається особам, які досягли:
– шістнадцятирічного віку – категорії А1, А;
– вісімнадцятирічного віку – категорії В1, В, С1, С;
– дев’ятнадцятирічного віку – категорії BE, C1E, СЕ;
– двадцятиоднорічного віку – категорії D1, D, D1E, DE, Т.
Категорії транспортних засобів:
А1 – мопеди, моторолери та інші двоколісні (триколісні) транспортні засоби, які мають двигун з робочим об’ємом до 50 куб. сантиметрів або електродвигун потужністю до 4 кВт;
А – мотоцикли, у тому числі з боковим причепом, та інші двоколісні транспортні засоби, які мають двигун з робочим об’ємом 50 куб. сантиметрів і більше або електродвигун потужністю 4 кВт і більше;
В1 – квадро- і трицикли, мотоколяски та інші триколісні (чотириколісні) транспортні засоби, дозволена максимальна маса яких не перевищує 400 кілограмів;
В – автомобілі, дозволена максимальна маса яких не перевищує 3500 кілограмів (7700 фунтів), а кількість сидячих місць, крім сидіння водія, – восьми;
С1 – призначені для перевезення вантажів автомобілі, дозволена максимальна маса яких становить від 3500 до 7500 кілограмів (від 7700 до 16500 фунтів);
С – призначені для перевезення вантажів автомобілі, дозволена максимальна маса яких перевищує 7500 кілограмів (16500 фунтів);
D1 – призначені для перевезення пасажирів автобуси, в яких кількість місць для сидіння, крім сидіння водія, не перевищує 16;
D – призначені для перевезення пасажирів автобуси, в яких кількість місць для сидіння, крім сидіння водія, більше 16;
ВЕ, С1Е, СЕ, D1E, DE – состави транспортних засобів з тягачем категорії В, С1, С, D1 або D, яким водій має право керувати, але який не належить до зазначених категорій составів транспортних засобів;
Т – трамваї та тролейбуси.
Для отримання посвідчення водія на право керування транспортним засобом однієї з категорій необхідно пройти медичний огляд у порядку, встановленому МОЗ, а також підготовку або перепідготовку відповідно до встановлених планів і програм, після чого скласти теоретичний і практичний іспити в сервісному центрі МВС.
Територіальний сервісний центр МВС 3541 – м. Кіровоград, вул. Інженерів, 1.
Територіальний сервісний центр МВС 3542 – м. Олександрія, вул. Будівельників, 38.
Територіальний сервісний центр МВС 3543 – м. Бобринець, вул. Миколаївська, 172.
Територіальний сервісний центр МВС 3544 – м. Мала Виска, вул. Мічуріна, 2.
Територіальний сервісний центр МВС 3545 – м. Ульяновка, вул. Гуменюка, 9.
Документом, що засвідчує проходження підготовки і перепідготовки водіїв транспортних засобів, є свідоцтво, яке перед складанням іспиту надається до сервісного центру МВС.
У разі не складення з будь-яких причин іспиту в сервісному центрі МВС, видане свідоцтво про закінчення закладу з підготовки водіїв транспортних засобів вважається дійсним протягом 10 років з дня закінчення закладу.
При цьому. необхідно відзначити, що складання іспитів, необхідних для одержання посвідчення водія, проводиться в сервісних центрах МВС незалежно від зареєстрованого місця проживання чи перебування.
Під час теоретичного іспиту перевіряється знання Правил дорожнього руху та інших предметів, передбачених програмою підготовки. Результати складеного теоретичного іспиту вважаються дійсними протягом трьох місяців.
Під час практичного іспиту перевіряються навички керування транспортними засобами відповідних категорій.
Стосовно обміну посвідчення водія, то ця процедура проводиться без складення іспитів. Під час отримання нового посвідчення водія вилучається посвідчення водія, що підлягає обміну.
Обмін посвідчення водія у зв’язку із зміною особистих даних власника (прізвище, ім’я та по батькові) проводиться на підставі документа, що підтверджує таку зміну.
Обмін посвідчення водія також проводиться незалежно від зареєстрованого місця проживання чи перебування особи за умови подання:
– паспорта громадянина України або документа, що посвідчує особу та підтверджує її громадянство або спеціальний статус;
– копії довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків (у разі його відсутності у відповідних базах даних МВС) або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті);
– посвідчення водія;
– медичної довідки встановленого зразка;
– двох кольорових фотокарток розміром 3,5 х 4,5 см.
Про втрату посвідчення водія необхідно поінформувати сервісний центр МВС, а в разі його викрадення – територіальний орган Національної поліції.
Замість втраченого або викраденого посвідчення водія сервісний центр МВС після перевірки факту видачі раніше такого посвідчення водія особі, яка заявила про його втрату або викрадення, оформлює та видає нове посвідчення водія.
Комментарии
Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!Что мне даст регистрация?