В Україні шукають шляхів до економічного зростання й осмислюють польський досвід

02.10.16, 10:00

Нещодавно на 23-му Форумі видавців у Львові видавництво «Арт Економі», як інформує польське видання Wschodnik.pl, презентувало книжку українського історика, економіста й політика Ігоря Шарова «Від мрії – до дії!». Головним мотивом для написання цієї роботи став пошук відповіді на запитання, яке хвилює багатьох українців: з яких причин Україна, попри багаті природні ресурси та інтелектуальний капітал, інституційно нерозвинена, має неефективні ринки товарів і послуг, слабкий фінансовий сектор?

Якщо ви поясните проблеми й окреслите шляхи подолання, у людей виникне бажання діяти. Творчо використовуючи цей девіз Білла Гейтса, Ігор Шаров ознайомлює читача з сучасними тенденціями розвитку економік. Це, на його думку, має допомогти людині знайти своє місце в суспільстві і щоденну справу. Про широкий спектр зацікавлень автора свідчать опрацьовані доробки видатних теоретиків і практиків – від Лао-Цзи до Ернандо де Сото, Джорджа Клейсона, Лі Куан Ю, АйнРенд, Еріка Райнерта, Дана Сенора, СолаСінгера, Тома Батлера-Боудона та інших. Цікаво, що окремий розділ своєї праці Ігор Шаров присвятив польському досвіду, зокрема, плану Лешека Бальцеровича.

Автор порівнює Бальцеровича з Лі Куан Ю, стверджуючи, що героєм проведення реформ можна стати в різному віці і навіть попри занедбаний через минуле економічний спадок. Ігор Шаров докладно описує механізми шокової терапії, роблячи висновок про те, що реформи поставили багатьох поляків на межу виживання, але водночас стимулювали процес виходу з кризової ситуації. Автор, колишній народний депутат Верховної Ради України протягом кількох каденцій, радить представникам української еліти відмовитися від поверхового погляду на капітал і думати насамперед про можливе застосування вже наявних активів, надання їм економічного потенціалу для використання для додаткового виробництва. Ігор Шаров також аргументовано доводить, що країна, яка спеціалізується на сировинних галузях, може потрапити до глухого кута, бо її ефективність базуватиметься на екстенсивному розвиткові й дешевій робочій силі. Цілий розділ він присвячує українській владі, системі виборів і виборчим технологіям, пише про глобалізацію, досвід країн Європи, Ізраїлю, різницю в господарюванні в багатих і бідних країнах. Автор зауважує, що нестача продовольства й голод найчастіше трапляються в країнах, що спеціалізуються на продовольчих товарах. Ось чому для України вкрай важливо досягти синергії між сільським господарством і промисловістю.


Прес-служба видавництва «Арт Економі»



Комментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Валентина .«Мама весь час очікувала, що чорний «воронок» приїде і…
Скільки таких історій досі залишаються у сімейних колах!!! Іх необхідно оприлюднювати і писати- писати. Аби не…
Людмила .​НАТО й Україна: співдружність заради миру й безпеки: долаємо…
Вона ж наша зірочка! Олю, завжди рада)
Людмила .Що ви знаєте про НАТО? Вікторина на знання історії Альянсу…
Приємно, що стільки вірних відповідей!