Кров новин - новини крові

26.10.16, 14:00

У Кропивницькому стартував перший етап всеукраїнської акції “Кров новин – новини крові”, який проводиться спільно ВМГО “Асоціація молодих донорів України” та Асоціацією журналістів “Спільний простір” у 4 містах України, повідомляє Перша Електронна

“Мета проекту – підвищити рівень обізнаності журналістів, а значить і суспільства у питанні донорства крові, таким чином сприяти переходу до 100% добровільного безоплатного донорства крові”, – зазначила Юлія Новобранець, координаторка проектів ВМГО «Асоціація молодих донорів України».

Проект “Кров новин – новини крові” реалізується за підтримки Посольства США в Україні. І наш рідний Кропивницький – це одне із чотирьох міст України, яке включене до проекту (разом із Львовом, Житомиром та Харком). Це спільна акція журналістів та волонтерів у сфері донорства.

Перший етап акції “Кров новин – новини крові” – показова донація в режимі реального часу на обласній станції переливання крові. Близько десятка кропивничан, серед яких і журналісти, прийшли на станцію, аби показати, що донорство – це не страшно, а навіть корисно.

Роман Пикалюк здає кров
Роман Пикалюк здає кров
Донор зі стажем, викладач КДПУ ім. В. Винниченка Роман Пикалюк каже, що здавати кров під спалахи камер навіть приємно: “Я і не пам’ятаю, скільки разів здавав кров, але з часів своїх студентських років намагаюсь робити це регулярно. Не завжди під час акції. Буває, і сам ходжу. Спалахи камер під час акції сьогодні не заважали. Навпаки, відчуваєш себе в центрі уваги. Може хтось побачить нас і сам піде здавати кров”, – каже Роман Пикалюк.

Є і такі учасники, які сьогодні стали донорами вперше: “Загадуй бажання. Через дві хвилини ти станеш донором”, – жартує лікар станції Вадим Вадимов.

Лікарі станції роблять кілька перевірок перш ніж допустити людину до донації. Перевіряють зокрема і гемоглобін, і тиск, й інші показники, аби здоров’ю потенційного донора нічого не загрожувало. Усі предмети, які використовуються під час забору крові – одноразові. Тож ніяких ризиків під час донації немає. До того ж лікарі супроводжують донорів. Під час безпосередньо забору крові, вони уважно слідкують за кожним і навіть жартують, аби донорам було комфортно і вони не хвилювалися.

Наступним етапом акції став круглий стіл з елементами тренінгу «Служба крові в Україні: реалії і картинка у ЗМІ», який пройшов у Прес-клубі реформ.Комментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Ирина .Урочище "Каскады"
Побывали в урочище, полюбовались его красоте и необычности пейзажа кировоградщины. Какие же катаклизмы пережила…
Валентина .​Серебряное озеро (Скала)
Усадьба "У Портных, Валя и Вадим" хотим сказать спасибо нашим гостям которые посетили наш дом и палаточный городок…
Вікторія .​Отельный комплекс "Государь" и кафе-ресторан "Розмарин"
О, дякуємо, Влад! Нам це фото свого часу надали як історичне фото будівлі. Виправимо!