Експозиція "Майдан Надії", присвячена третій річниці Революції Гідності
У понеділок, 21 листопада 2016 року в Кіровоградському обласному художньому музеї розгорнуто експозицію «Майдан Надії», присвячену 3-й річниці Революції Гідності.
Ця революція за влучним висловом Юрія Сиротюка називається Революцією Гідності. Що ж таке гідність в нашому розумінні?
Але нажаль і зараз ситуація в Україні геть не втішна – війна на сході, анексія Криму та незліченна кількість жертв, знаходяться й зараз громадяни України, які на догоду агресору шукають різні зачіпки щоб протидіяти революційним змінам в суспільстві й державі, з оскаженілою люттю кидаються на спроби щось змінити, інші ж намагаються замовчувати проблеми, або гальмувати їх вирішення, але все то дарма. Великий Майдан дав Україні такий імпульс, надію та дороговказ для побудови тої вільної Української держави, про яку мріяли десятки поколінь патріотів.
Слідкуючи за цими подіями в нас виникає багато питань… чому так сталося. Протягом усього періоду Незалежності ми стали свідками того, як наша держава поступово перетворюється на другорядну країну світу, сателіта Російської Федерації, замість реформ та змін в країні зберігалася законсервованість системи, котра дісталася нам у спадок від Радянського Союзу.
Майдан виграв своє відчайдушне протистояння зі злом, не тому що зібрав команду «крутих хлопців», а тому що стояв на стороні добра, тому, що піднявся на захист цінностей, які потоптав цинічний режим.
Набираймося терпіння й мудрості й крок за кроком простуємо до нашої мети, побудови вільної, демократичної, економічно сильної, з одужавши духовно суспільним організмом, української за своїм змістом держави.
В експозиції «Майдан Надії» відвідувачі обласного художнього музею можуть побачити живописні твори А.М. Надєждіна (1963) «Співець степової Еллади» (Портрет Євгена Маланюка) (2001-2006), який ще майже 100 років тому боровся з надією у велике майбутнє української держави. В.О. Канащука (1992) «Майдан» (2014), А.Д. Кімнатного (1980) «Пробудження» (2008), Коваленка «Копія з картини С.В. Васильківського «Ранок у запорожців» (1946)
Частину експозиції склав цікавий фотоматеріал, який віддзеркалює національно-патріотичний підйом часів Революції Гідності, емоційну атмосферу Майдану, події та людей, які зробили нас іншими.
Микола Правда – науковий співробітник
Кіровоградського обласного художнього музею
Комментарии
Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!Что мне даст регистрация?