​Кіровоградщина: визначаємо майбутнє дитини вже зараз

27.11.17, 10:00

Днями, у конференц-залі готелю «Турист», для прийомних батьків та батьків-вихователів відбулося навчання, організоване обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Оскільки професійне самовизначення та допомога у виборі професійного шляху прийомних дітей та дітей-вихованців – була одна з тем даного заходу, участь у ньому взяла представник обласного центру зайнятості провідний фахівець відділу організації профорієнтації Галина Хлань.

«Вибір майбутньої професії, спеціальності часто викликає гострі суперечки між батьками та їхніми дітьми. Адже батьки впевнені, що вони краще знають життя, а діти хочуть обирати самостійно, тому що це їхнє майбутнє. До професійного самовизначення дитина має прийти сама, але підштовхнути її до цього кроку, створити відповідні умови для розвитку тих чи інших здібностей маєте ви, батьки. Ось чому важливою є ваша поінформованість щодо сучасних потреб ринку праці та правил вибору професії», – зазначила фахівець.

Під час заняття, Г. Хлань відмітила, що, обираючи професію, необхідно враховувати три складові: інтереси та бажання («хочу»), знання та здібності («можу»), попит на обрану професію на ринку праці («треба»). Фахівець ознайомила учасників семінару з професіями, актуальними на ринку праці регіону та професіями майбутнього, звернула увагу і на типові помилки у виборі професії, і на навички, які повинен мати кожен у 18 років. Батьки також дізналися про профорієнтаційне тестування за методикою «Магеллано Університет», яке допомагає молодим людям краще зрозуміти себе та вибрати напрямок освіти і майбутню професійну діяльність.

Батьки погодилися з тим, що визначати майбутнє дитини потрібно вже зараз, допомагаючи їм пізнавати себе, вчитися й досягати будь-яких вершин.

Зважаючи на те, що подібна робота є важливою, такі зустрічі з прийомними батьками та батьками-вихователями триватимуть й надалі.

По завершенню навчання учасники зазначили, що отримали знання та навички, необхідні для прийняття нової соціальної ролі та мали змогу розширити знання щодо сімейних форм влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, оцінити різні аспекти свого сімейного життя і порівняти їх з тим, що необхідно для виховання дітей, у т.ч. тих, які опинилися в складних життєвих обставинах.

Відділ організації профорієнтації обласного центру зайнятостіКомментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Валентина .«Мама весь час очікувала, що чорний «воронок» приїде і…
Скільки таких історій досі залишаються у сімейних колах!!! Іх необхідно оприлюднювати і писати- писати. Аби не…
Людмила .​НАТО й Україна: співдружність заради миру й безпеки: долаємо…
Вона ж наша зірочка! Олю, завжди рада)
Людмила .Що ви знаєте про НАТО? Вікторина на знання історії Альянсу…
Приємно, що стільки вірних відповідей!