Етнічне розмаїття об’єднує Україну!
"Етнічне розмаїття об’єднує Україну" - такою була ключова теза прес-конференції, яка відбулася днями у столиці за проектом "Радіо Марафон Розмаїття". Проект втілювала громадська організація "Прес-клуб реформ" із Кіровоградщини за підтримки Чорноморського Фонду Регіонального Співробітництва.
Участь у прес-конференції взяла Вікторія Талашкевич, координаторка "Прес-клубу реформ" із міста Кропивницький, а також представниці організацій-партнерів проекту - Іраїда Геращенко, активістка центру "Успішна жінка" (Херсон) та Ірина Новожилова, очільниця Житомирського прес-клубу. Також серед запрошених була Людмила Видриган, голова Херсонського обласного відділення Всеукраїнської асоціації корейців - одна із героїнь програми "П’ята графа", яка виходила в ефір у рамках проекту на Громадському радіо.
Під час прес-конференції її учасниці підвели підсумки проекту та презентували книгу із інтерв'ю учасників та учасниць
програми "П’ята графа".
-
Проект мав на меті підняти національний дискурс щодо запобігання конфліктам та зменшенню дискримінації таких уразливих груп у сучасному українському суспільстві, як представники етнічних груп і внутрішньо переміщені особи, - підкреслює керівниця проекту Вікторія Талашкевич. За її словами, Україна є державою із розмаїтим культурним, етнічним, релігійним та мовним підґрунтям. Ефіри на Громадському радіо дозволили показати, що наше суспільство – багатонаціональне, і існує чимало сильних субрегіональних ідентичностей зі своє історією та культурним походженням. Герої та героїні із Одеської, Херсонської, Кіровоградської та Житомирської областей розповідали в ефірах про процеси інтеграції населення, про існування етнічних та культурних забобонів, про важливість підвищення довіри поміж різними групами суспільства.
І справді,
поширення стереотипів та зростання нетерпимості до "інакшості" в Україні стає ключовими чинниками нових і нових конфліктів. А недостатність спільних платформ для обговорення гострих питань між представниками різних соціальних та етно-релігійних груп провокує багато припущень, інтерпретацій та невизначеності серед людей. Тому представники громадськості, зокрема, етнічних груп організовують та проводять чимало заходів, щоб цей діалог вибудувати.
- У нас на Херсонщині створена Рада національних меншин, яка збирається і планує та координує роботу етнічних груп, а окремо наше обласне відділення Всеукраїнської асоціації корейців проводить чимало заходів, зокрема цієї осені саме у Херсоні буде масштабний всеукраїнський фестиваль, на який приїдуть гості та учасники з різних областей України, - розповіла Людмила Видриган, голова Херсонського обласного відділення Всеукраїнської асоціації корейців. Пані Людмила переконана, що співпраця і взаємодія сприятимуть як кращому порозумінню між представниками різних груп, так і загальному миру в Україні.
Фейсбук-сторінка проекту: https://www.facebook.com/DiversityMarathon
Комментарии
Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!Что мне даст регистрация?