Кіровоградщина не поспішає євроінтегруватися

14.02.18, 10:00

У Кіровоградському прес-клубі знову говорили про європейські перспективи регіону. Але цього разу - у розрізі вже досягнутих результатів. «Індекс Євроінтеграційного Економічного Поступу в Україні за 2014 – 2016 роки» - саме так називається дослідження, в якому експерти проаналізували результати виконання Угоди про асоціацію Україна-ЄС на першому етапі. І проранжували їх, обрахувавши, наскільки регіони просунулись назустріч європейським економічним можливостям.

Образу розкриємо головну інтригу: область у 2014 році посіла 23 місце серед усіх регіонів України, у 2015 році – 24, а у 2016 – знов повернулась на 23 місце. Крім Кіровоградщини у аутсайдерах очікувано перебувають Донецька і Луганська області і зовсім непередбачувано - Миколаївська.

В дослідженні враховували показники по двох субіндексах: Субіндекс глибини торгівельно-економічних зв’язків та Субіндекс регіональної підтримки євроінтеграційного поступу. Перший, як видно з назви, об'єднав у собі поазники, що тим чи іншим чином характеризують зближення ринків регіону і країн Євросоюзу.

«Дослідження демонструє, на жаль, невисокі рейтингові місця області з-поміж інших регіонів України, адже в усіх досліджуваних роках Кіровоградщина обіймала останні та переодстанні місця. Для цього є певні об’єктивні причини, адже для західних регіонів держави тісні економічні зв’язки є європейськими країнами є традиційними і Угода про асоціацію ще більше сприяє їх інтенсифікації. Проте, варто відмітити, що у абсолютних значеннях індексу Кіровоградщина демонструє прогрес і варто працювати над тим, щоб цей процес прискорити», - зазначає експертка Асоціації регіональних аналітичних центрів Ольга Гріднєва. - «Разом з тим бачимо, що європейські ринки поки що залишаються для місцевих виробників terra incognita по багатьох позиціях і шансів зайняти свою нішу на них у кіровоградських товаровиробників стає все менше і менше. Така сама катастрофічна ситуація і з європейськими інвестиціями і з підприємствами, що мають право експортувати до ЄС харчову продукцію тваринництва».

Субіндекс глибини торговельно-економічних зв’язків
Субіндекс глибини торговельно-економічних зв’язків
Проте в дослідженні увагу приділяли не лише сьогоденному стану економіки, але й тим заходам, щоо мають вживатися для інституційної підтримки євроінтеграційного поступу, і які мають дати плоди у майбутньому. Проте і тут область пасе задніх, маючи до того ж негативну динаміку, адже решта регіонів активніше проводять роботу, що має допомогти місцевим товаровиробникам успішно вийти на ринки країн ЄС. Натомість субіндекс інституційної підтримки у досліджуваному періоді «впевнено» сповз вниз: якщо у 2014 році зусилля влади щодо підтримки кіровоградської продукції та послуг обі'мали 15-ту позицію у рейтингу областей, то до 2016 року рейтинг понизився до 20 місця. Попри те, що відносно непагано місцевий бізнес інформується про можливості, які вікриває економічна інтеграція з Євросоюзом, слабким місцем була впізнаваність регіону у європейських країнах.

Субіндекс інституційної підтримки євроінтеграційного поступу
Субіндекс інституційної підтримки євроінтеграційного поступу
Місцева влада не докладала у 2016 році належних зусиль для того, щоб презентувати регіон у європейських країнах. Ольга Гріднєва зазначила, що офіційною причиною була жорстка економія коштів, якої, згідно офіційної відповіді ОДА, чиновники мали дотримуватися. Проте, мабуть, варто шукати додаткові можливості, у тому числі і за рахунок міжнародних проектів, яких, до речі, в регіон залучається теж недостатньо.

В цілому, на думку експертів, область має високі шанси на поліпшення динаміки євроінтеграційної економічної інтеграції. Для цього потрібно лише не нехтувати тими точками зростання, які має регіон, і планомірно працювати над поглибленням економічних зв’язків зі странами ЄС.

Дослідження проводилось в рамках проекту «Індекс Євроінтеграційного Економічного Поступу: оцінка економічних реформ в регіонах України на шляху до впровадження зони вільноїторгівлі з ЄС», який реалізується Поліським фондом міжнародних та регіональних досліджень (м. Чернігів) у партнерстві з ГО «НРО «Прес-клуб реформ» у складі Асоціації регіональних аналітичних центрів. Реалізація проекту стала можливою в рамках ініціативи Інституту економічних досліджень та політичних консультацій (м. Київ) «Просування реформ в регіони» за сприяння Європейського Союзу (http://ec.europa.eu/europeaid).Комментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Юля .Гаряча лінія для консультацій з питань захисту прав дітей…
Добрий вечір,мені потрібна ваша допомога
Виктор .Комплекс "Хащуватська трагедія"
Миле Хащувате, Серцю рідний край. Обрієм крилатий Бузький водограй. Небо синьооке, Сонцем на поріг. Відчуття глибоке…
Татьяна .Point: Місце зустрічі змінити не можна
Очень классная идея! Молодцы,что стараетесь для своих гостей!!!! удачи Вам и поскорее набирайте 15 000, я в вас верю....!!!!…