Замість паперових рецептів лікарі виписуватимуть електронні

16.04.19, 12:00

Вже два тижні, замість паперових рецептів, лікарі первинної ланки виписують електронні. Першими на Кіровоградщині цією новацією скористались у центрі первинної медико-санітарної допомоги Помічнянської ОТГ - повідомляє Кіровоградське РВ АМУ .

Більше 70 відсотків мешканців Помічнянської ОТГ підписали декларації із лікарями первинної ланки. Саме вони і зможуть у першу чергу скористатись перевагами нової опції «електронний рецепт». Перші спроби випробувати новації лікарями центру первинної медико-санітарної допомоги Помічнянської ОТГ були невдалі, через помилки технічного плану, коли ж їх виправили електронний рецепт таки було оформлено.

За словами, Ігоря Чорнобая, в. о. головного лікаря центру первинної медико-санітарної допомоги міста Помічна, особливим досягненням для себе помічнянські лікарі не вважають. Натомість, суттєву проблему для мешканців малих міст, селищ та містечок вбачають у можливості аптек відпустити електронні рецепти.

«Маленьким аптекам не вигідно займатись електронними рецептами, адже вони повинні платити за приєднання до системи електронного документообігу близько 40 тисяч гривень за місце» - зазначає Ігор Чорнобай, в. о. головного лікаря центру первинної медико-санітарної допомоги м. Помічна.

За офіційними даними Національної служби здоров’я України на сьогодні на території Кіровоградщини вже виписано 12 тисяч 185 електронних рецептів, з яких 2 593 вже відпущено пацієнтам.

Нагадаємо, у 2019 році на "Доступні ліки" з бюджету країни виділили один мільярд гривень. Заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк раніше зазначав, що спрощена система повинна стимулювати аптеки приєднуватись до програми. Також у МОЗ запевняють, що відтепер пацієнт зможе отримувати ліки не лише в аптеках свого містах, а в будь-якій, яка уклала договір з національною службою здоров'я, інформує Валентина Остапчук, консультант з питань комунікації Кіровоградського РВ АМУКомментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Вікторія .Гаряча лінія для консультацій з питань захисту прав дітей…
Доброго дня! Це ви пишете на інформаційний новинний сайт. Якщо вам потрібна вам допомога - телефонуйте Номер 116111…
Светлана .Частный зоопарк в селе Озера НЕ РАБОТАЕТ
Здравствуйте, а вы не знаете сейчас зоопарк работает???
Alena B.​Серебряное озеро (Скала)
Добрый день!Принимаем с маленькими воспитанными питомцами!!