Студенти вимірювали жителям Кропивницького рівень глюкози в крові

18.11.19, 16:00

У Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом, що відзначається у світі з 1991 року, студенти Донецького національного медичного університету організували профілактичну акцію у Кропивницькому.

Під час акції кожен житель міста міг перевірити рівень глюкози у крові за допомогою сучасного глюкометра. Лише у першу годину акцію відвідали більше ста людей. Усі необхідні маніпуляції проводили студенти третього та четвертого курсу медичного факультету №2.

Як зазначив в.о. проректора з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків Олександр Мухін, акція проводилася з профілактичною метою, щоб кожен житель міста слідкував за станом здоров'я, проходив медогляди та слідкував за цукром крові. Цукровий діабет, за відсутності належного лікування, має низку ускладнень: з боку судинної системи, що призводять до порушень мікроциркуляції та може викликати синдром діабетичної стопи. Окрім того, призвести до ангіопатії сітківки ока. За словами Олександра Миколайовича, здоровим людям можна контролювати рівень цукру у крові один раз на рік. Хворим на діабет - кожного дня до та після їжі, щоб запобігти гіперглікемії та гіпоглікемії, що можуть викликати стан коми.

Після вимірювання цукру, кропивничанам нагадували про необхідність правильного харчування, дотримання здорового способу життя та фізичної активності.

Як повідомила координаторка КНП «Регіональний центр громадського здоров’я Кіровоградської обласної ради» Надія Оперчук під час проведення акції, кожних сім секунд у світі діагностується два нових випадки захворювання на діабет. Одна людина помирає від ускладнень. Налічується 1,5 мільйона хворих в Україні.

У Кіровоградській області серед дорослого населення, на цукровий діабет хворіє 26314 осіб. За 9 місяців 2019 року встановлено вперше в житті діагноз 1555 особам. На цукровий діабет хворіє 169 дітей з Кропивницького та області. В цьому році вперше встановлено діагноз – цукровий діабет 13 дітям.

Нормою вважається 3,3 – 5,5 ммоль/л. Під час акції, які відвідали більше 200 людей, у більшості показники цукру крові були в нормі. Окремі відвідувачі знали про підвищений цукор, тож їм нагадали про необхідність регулярного відвідування лікаря та дотримання порад спеціалістів. ДНМУ проводитиме такі профілактичні акції і надалі.Комментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Илона .​Серебряное озеро (Скала)
Хочу поблагодарить Наталью и Анатолия (068 250 9908) из села Протоповка! Отдыхали групой с четырёх человек на протяжении…
Яна .Ресторан "VIP-хатинка"
Такие заведения не должны находиться в жилом доме,такое впечатление что тамада и музыка у нас в квартире ,УЖАС,ВЫХОДНЫХ…
Umanska E."Лісова коза" запрошує у гості
Добрий день, а можна отримати якісь контакти, щоб домовитись на інший день?