​Публічні консультації – це збільшення залученості громадян до управління державою

07.04.20, 14:00

У ході реалізації проекту «Від якісної комунікації до участі громади у прийнятті рішень», відбулось чергове громадське обговорення, цього разу – в онлайн-режимі. Темою обговорення став законопроект «Про публічні консультації», який наразі доопрацьовується Міністерством юстиції. Захід провели за участю представників робочої групи з розробки законопроекту, Міністерства юстиції, громадських активістів, депутатів, їх помічників та журналістів.

Присутні обговорили норми урядового законопроекту України № 7453 від 27.12.2017 «Про публічні консультації», їх вплив на взаємодію між владою та громадою на місцевому та національному рівні.

«Цей законопроект дуже важливий, адже він регулює, яким чином громадськість зможе впливати на прийняття рішень органами влади, адже норми Конституції визначають народ як джерело влади», – говорить голова Асоціації Політичних Наук Дмитро Сінченко.

Законопроект вже виносився на розгляд Верховної Ради, однак був повернутий на доопрацювання ініціатору – Кабміну.

За словами члена робочої групи Міністерства юстиції від громадськості, Наталії Заболотної, прийняття законопроекту зробить консультації з громадськістю обов’язковими для влади, що, у свою чергу, збільшить і якість нормативно-правових актів, і їх підтримку серед громадськості. «Хотілось би зрушити цей процес з мертвої точки, виправити всі недоліки законопроекту і нарешті винести його на розгляд народних депутатів!», - зазначила Наталія Заболотна.

Представниця Міністерства юстиції Наталія Окша зазначила, що зауваження Комітету Верховної Ради вивчаються, і доопрацьований законопроект буде повторно розглянутий парламентом вже до кінця цього року.

У свою чергу, депутат Кропивницької міськради Олександр Цертій, який також взяв участь у дискусії, висловив сумнів у тому, що до громадськості дійсно будуть прислухатися, навіть якщо прийняти такий законопроект.

«Звісно, я підтримую прийняття Закону про публічні консультації і вважаю, що це буде позитивним кроком, проте з мого досвіду роботи в міській раді, маю сумніви, що влада буде прислухатися до думки громадськості. Нажаль, більшість подібних заходів у нас проводяться «для галочки», - зазначив Олександр Цертій.

Проєкт «Від якісної комунікації до участі громади у прийнятті рішень» триватиме до кінця травня. Він реалізується в межах Програми USAID «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне представництво», що виконується Фондом Східна Європа.

Прес-служба «АПН»Комментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Светлана .Частный зоопарк в селе Озера НЕ РАБОТАЕТ
Здравствуйте, а вы не знаете сейчас зоопарк работает???
elittur2015@gmail.com e.Гаряча лінія для консультацій з питань захисту прав дітей…
Цікавить питання чи обов'язково дитині після 16 років ходити до школи,дитина хоче влаштуватись на роботу батьки…
Alena B.​Серебряное озеро (Скала)
Добрый день!Принимаем с маленькими воспитанными питомцами!!