​Практичний посібник для легкого впровадження фінансової автономії

02.06.20, 10:00

Щорічно освітня галузь отримує з державного бюджету фінансування менше, ніж заплановано. Про те, що коштів на освіту не вистачає, свідчать численні публікації у ЗМІ, серед яких низка звернень від ІГС «Асоціація міст України» та Профспілки працівників освіти і науки України.

Враховуючи, що видаткова частина бюджету України більша за дохідну (дані
Мінфіну), а падіння реального ВВП України у 2020 р. очікується на рівні 5,9%, така ж тенденція спостерігатиметься і надалі. Тож освітні заклади постійно відчувають потребу у пошуку можливостей для залучення ресурсів із різних джерел. Законодавство України дає школам достатньо можливостей для цього. Однією з них є впровадження фінансової автономії шкіл, що є абсолютно новою діяльністю для громад та адміністрацій шкіл.

КОО ВГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення” з 2017 р. адвокатує впровадження ефективної фінансової автономії як інструмент залучення ресурсів з різних джерел для розвитку кожної школи. У рамках реалізації проєкту «Реформа освіти під громадським контролем», що втілюється організацією на Кіровоградщині, активісти КОО ВГО “АССН” надають консультаційну та експертну допомогу в питаннях освітньої реформи та фінансової автономії середніх навчальних закладів комунальної форми власності. Під час своєї діяльності організація напрацювала широку аналітичну базу та практичні інструменти, які допомагають в адвокації та впровадженні фінавтономії, якими поділилась в авторському посібнику “Запровадження фінансової автономії шкіл: аналіз законодавства та практичні інструменти реалізації“.

"Переконана, що за фінавтономією, за покращенням менеджементу школи є майбутнє розвитку школи. Ми знаходимося в ситуації карантину й ізоляції, однак навіть за цих форс-мажорних обставин діти не мають втрачати можливість вчитися, а точніше, отримувати якісну освіту. Це їхнє природне право. Ми проаналізували величезний масив законодавства, і в нас вийшов спільний, і вважаю, дуже якісний продукт, який є першим не тільки в Кіровоградській області, а й в усій Україні. Працюючи над цим посібником ми ще й проаналізували практику фінансування шкіл та нормативні документи, які розширюють джерела отримання додаткових ресурсів освітнім закладам", - говорить очільниця громадської організації Алла Волошина.

Видання буде корисним громадським активістам, працівникам відділів та управлінь освіти, адміністраціям середніх навчальних У ньому ви знайдете:

●оцінку нормативно-правових актів загальнонаціонального та місцевого рівнів (й ОТГ зокрема), які дають можливість школам запровадити ефективну фінансову автономію;

●типові положення, які регулюватимуть роботу піклувальних (наглядових рад);

●інструменти, що допоможуть проаналізувати ситуацію щодо автономізації закладів освіти в громадах та запропонувати зміни до принципів їхньої діяльності.

Видання можна знайти у розділі “Аналітика” на сайті організації або за цим посиланням.

Додамо, що створення посібника стало можливим завдяки проєкту «Реформа освіти під громадським контролем», який втілює Кіровоградська обласна організація Всеукраїнської громадської організації «Асоціація сприяння самоорганізації населення» у рамках діяльності, яку виконує Інститут висвітлення війни та миру (IWPR) за підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Норвегії.Комментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Валентина .«Мама весь час очікувала, що чорний «воронок» приїде і…
Скільки таких історій досі залишаються у сімейних колах!!! Іх необхідно оприлюднювати і писати- писати. Аби не…
Людмила .​НАТО й Україна: співдружність заради миру й безпеки: долаємо…
Вона ж наша зірочка! Олю, завжди рада)
Людмила .Що ви знаєте про НАТО? Вікторина на знання історії Альянсу…
Приємно, що стільки вірних відповідей!