​Як отримати медичну допомогу внутрішньо переміщеним особам?!

29.05.22, 12:00

Внаслідок військової агресії багато громадян вимушені були залишити свої домівки та переїхати до інших регіонів України. Одним із таких центрів для переселенців стала Кіровоградщина. Обласна універсальна наукова бібліотека як головна книгозбірня області постійно надає інформаційну підтримку та допомогу вимушеним переселенцям.

Тому, нещодавно у відділі документів з питань медицини та охорони здоров’я обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського для вимушених переселенців та кропивничан відбувся захід «Як отримати допомогу внутрішньо переміщеним особам». На зустріч був запрошений медичний директор, сімейний лікар Центру первинної медико-санiтарної допомоги №1 м. Кропивницького Радько Сергій Олександрович.

Лікар повідомив, що медичні заклади працюють та повністю реалізують договори з НСЗУ. Фізична особа, що офіційно проживала на території, яка на даний час є непідконтрольною територією Україні, після отримання довідки про взяття на облік ВПО має право отримати необхідну медичну допомогу за новим місцем проживання (у державному або комунальному закладі охорони здоров’я).

Внутрішньо переміщена особа, яка потребує вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги (онкологічної, кардіологічної, терапевтичної, психологічної, педіатричної тощо), повинна звернутися до територіального закладу охорони здоров’я та отримати направлення до закладу охорони здоров’я відповідного профілю.

Сергій Олександрович нагадав, що діє програма «Доступні ліки», де пацієнти можуть отримати їх безкоштовно або з незначною доплатою. А саме: препарати проти серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми, діабету II типу, для первинної і вторинної профілактики інфарктів та інсультів. Також розповів, що інсулін тепер можна отримати безкоштовно. Потрібно лише мати рецепт і звернутися до будь-якої аптеки з наліпкою «Доступні ліки»

Присутні почули вичерпні відповіді на всі питання, що їх турбували та отримали адреси, номери телефонів медичних закладів, куди можна звернутись по медичну допомогу.

Фізичне та психічне здоров’я під час війни перебуває під особливою загрозою, тож підтримка здоров’я нині є першочерговим завданням. Думати і дбати про своє здоров’я зараз – це не егоїзм. Це патріотизм. Україна має бути здоровою нацією.

Зустріч з Сергієм Радьком можна подивитись на сторінці у Facebook головної книгозбірні області: https://www.facebook.com/ounb.kirovohrad/videos/719782449152025Комментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Валентина .«Мама весь час очікувала, що чорний «воронок» приїде і…
Скільки таких історій досі залишаються у сімейних колах!!! Іх необхідно оприлюднювати і писати- писати. Аби не…
Людмила .​НАТО й Україна: співдружність заради миру й безпеки: долаємо…
Вона ж наша зірочка! Олю, завжди рада)
Людмила .Що ви знаєте про НАТО? Вікторина на знання історії Альянсу…
Приємно, що стільки вірних відповідей!