​Субкультурний мультифест станеться цієї весни в Олександрії

01.04.24, 16:00

Десять молодіжних команд на Кіровоградщині пройшли у березні навчання в рамках програми UPSHIFT, організоване громадською організацією “Слов’янський культурний центр “Задзеркалля”, та отримали шанс втілити свої ідеї і вирішити соціальні проблеми за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Федерального міністерства економічного співробітництва і розвитку Німеччини через німецький державний банк розвитку KfW. Одна з команд — це “Зелені віники” з Олександрії.

Команда складається із трьох хлопців: Андрія Лихошерста, Родіона Дрозда та Данила Машуровського. Вони вирішили взяти участь у програмі UPSHIFT, бо їм болить проблема нестачі психо-емоційної підтримки молоді Олександрії.

“В наш час, молодь оточена великою кількістю інформації та подій, серед яких легко загубитись. Пострадянське виховання та війна перешкоджають підліткам в самореалізації та прояві емоцій, а тим часом це дуже молоді необхідно”, – вважають у команді. Подальший культурний розвиток країни лежить саме на їх плечах, але в умовах обстрілів та тривог юнаки та дівчата Олександрії не проявляють великої зацікавленості до мистецтва. Принаймні, про це свідчать апшифтери, котрі знаходяться в епіцентрі молодіжного руху. Інша причина цього – брак комунікацій між однолітками.

Після того, як команда “Зелені віники” пройшла навчання на буткемпі, хлопці вирішили зосередитися на організації культурно-дозвільних заходів, що сприятимуть самореалізації і розвитку молоді, та на створенні різних субкультурних спільнот -= через проведення в Олександрії мультифесту культурно-дозвіллєвого формату.

“У програму цього фестивалю увійде багато різних компонентів. Починаючи від аніме вечірки та музичних зустрічей, завершуючи виступами спікерів та спікерок щодо актуальних трендів у мистецтві фотографії та журналістиці”, – планують апшифтери. Щоб на цих подіях зацікавлені люди могли спілкуватися і обмінюватися досвідом, ставити питання учасникам та учасницям “Живих бібліотек” та смакуючи кулішем, звареним просто неба.

“Ми будемо інтегруватись у заходи, які проводитимуть інші спільноти, і на партнерських засадах з ними співпрацювати. Також плануються арт-прогулянки для представлення різних субкультур”, – діляться планами апшифтери. Для втілення цих планів у життя команда співпрацюватиме із молодіжним простором «Другий поверх», а також з Коледжем культури та мистецтв, арт-клубами і арт-кафе міста,.

Слідкуйте за діяльністю команди “Зелені віники” протягом наступних трьох місяців в Олександрії, приєднуйтесь, допомагайте втілювати мрії молоді у життя!

Більше дізнатися про цю та інші команди, які беруть участь у програмі UPSHIFT можна на сайті https://upshiftukraine.org, і в Інстаграмі https://www.instagram.com/ngozadzerkallyaUPSHIFT — це глобальна програма Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), яка реалізується у понад 40 країнах. Програма надає можливість молоді пройти тренінг за методологією Human Centered Design (людиноорієнтований дизайн), отримати менторську підтримку та ресурси, щоб створити соціально важливі проєкти.Комментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Валентина .«Мама весь час очікувала, що чорний «воронок» приїде і…
Скільки таких історій досі залишаються у сімейних колах!!! Іх необхідно оприлюднювати і писати- писати. Аби не…
Людмила .​НАТО й Україна: співдружність заради миру й безпеки: долаємо…
Вона ж наша зірочка! Олю, завжди рада)
Людмила .Що ви знаєте про НАТО? Вікторина на знання історії Альянсу…
Приємно, що стільки вірних відповідей!