Пам'ятник Козаку Мамаю

Категории: Достопримечательности

Мамаїв Яр, Знам'янський район

Время работы:

Цілодобово

Пам'ятник Козаку Мамаю знаходиться на залізничнійзупинці Мамаїв Яр - неподалік села Цибулевого Знам’янського району Кіровоградської області. Пам'ятник має вигляд гранітної брили, на які викладено мозаїкою зображення козака Мамая. Камінь встановлений неподалік мальовничого урвища Мамаїв Яр. Дістатися до пам'ятника можна електричкою, яка кілька разів на день ходить між станцями Знам’янка та Шевченково.

Ініціатор встановлення пам’ятника - кандидат історичних наук, етнолог, людина, яка самотужки назбирала величезний матеріал з історії краю, художник (вони з Анатолієм Дворським — автори мозаїки) Олександр Босий. Про це пише Світлана Орел у статті "Свого не цураймося". І цитує пана Олександра: "Козак Мамай для українців - образ збірний і символічний, бо уособлює дух роду, його войовничу шляхетність та велич єднання з Богом і Всесвітом. Цей відомий у всій Україні фольклорний образ, хоч як це дивно, лише на Кіровоградщині зафіксований у кількох географічних назвах: у Знам’янському районі є річка Мамайка, балка Мамаїв Яр, однойменні село та залізнична станція, а в передмісті Кіровограда — хутір Велика Мамайка".

Після того, як помилуєтесь пам'ятником, варто спуститися вниз по дорозі (на першому роздоріжжі - ліворуч) до озера Камінна Чаша.


Комментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Вікторія .Частный зоопарк в селе Озера НЕ РАБОТАЕТ
Дякуємо! Видалили його з активного розділу сайту
Артем .Система замовлень і доставки Mister. Am
Зробив замовлення в додатку Mister.Am При оформленні замовлення вказав використати свій накопичений кешбек в розмірі…